Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Abant turu için zaman geldi!

Bolu’nun belki de en güzel yerindeyiz. Burası Abant!

Kışın kar yağdığı zaman beyaza bürünen yemyeşil doğasıyla gören herkesi kendine hayran bırakan Abant, sevdikleriniz ile güzel zaman geçirebileceğiniz harika yerler arasındadır.

abantkar

Abant Milli Parkına girdikten sonra bambaşka bir dünyaya girdiğinizi fark edersiniz. Hayal ettiğiniz gibi göl çevresinde yürüyüş yapabilir, faytonlara binerek tur atabilir hatta doğa ile baş başa kalabileceğiniz noktalara kadar yürüyüş yapabilirsiniz.

Abant’ta göl çevresinde konaklayabileceğiniz 3 tane otel var. Geri kalan konaklama seçenekleri ise göle biraz uzak mesafede. Bolu sapağından içeri girdiğiniz zaman keyfini çıkarabileceğiniz daracık bir yolda gidilen Abant Milli Parkına varana kadar yol üzerinde pek çok tesis göreceksiniz.

abantgol

Abant’ta kış tatili yapmak için bence kesinlikle en güzel zaman kış. Yani her tarafın bembeyaz olduğu zamandır. Biz ailece Abant’ı çok seviyoruz. Çünkü havası güzel, doğası güzel ve tabi ki kar tatili için kusursuz bir yapısı var. Sadece ruhunuzu dinlendirmek ve Ankara’dan ya da İstanbul’dan bir kaçamak yaparak güzel bir hafta sonu için gelebileceğiniz güzel bir yerdir.

Oteller genellikle oda kahvaltı ya da yarım pansiyon hizmet veriyor. Siz de buna göre tatil planlamanızı yapabilirsiniz. Dediğim gibi biz ailece burayı çok seviyoruz. Sonbaharda da geldik, yazında geldik ama en çok kışın geldik. Kar yağınca korkmayın, buranın yolu her zaman açık oluyor. Tabi ki siz yine de tedbiri elden bırakmayın! Aracınızın donanımı yerinde olsun yeter.

Abant göl kafe de oturup çıtır çıtır yanan odun ateşinde ısınabilir aynı zaman donmuş göl manzarasını izleyebilirsiniz. Akşamları yine aynı şekilde eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Gündüz kesinlikle göl çevresinde fotoğraf çekmelisiniz. Birde köpek severseniz, gölün çevresinde size eşlik edecek olan bir sürü orada yaşamaya alışmış olan köpek var. Korkmayın zara vermiyorlar, sadece siz gezerken peşinizde dolaşıyorlar.

abant1

Kısacası Cuma gününden gidip Pazar günü geri dönebileceğiniz harika bir hafta sonu planı yapmak isterseniz, Bolu Abant’ı değerlendirmelisiniz.

Related posts

Selanik’te tadına bakmanız gereken 7 lezzet

Duygu Tunçer

Tatile Çıkmadan Önce Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

Duygu Tunçer

Yeşil Türbe

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.