Gezilecek Yerler
Sosyal Medya

Adil Kullanım Kotası için bir imza da siz atın!

Adil Kullanım Kotası yani AKK, internet sağlayıcılarının belki de kullanıcılara sunduğu, bir açıdan korsan kullanıma karşı gerçekleştirdiği bir engel diyebiliriz.

Günümüzde günlük ihtiyaç doğrultusunda liste de ilk 5 sırada yer alacak olan internet, olmazsa olmazlardan. Büyüleyici dijital dünyanın gereksinimleri sizi de etkiliyor. Ancak internetin yavaşlığı bazen dayanılmaz ve sinir bozucu bir hal alıyor.

Oyun indirmek istiyorsunuz ya da izlemek istediğiniz videoyu en kaliteli şekilde izlemek istiyorsunuz, ancak buna internet sağlayıcınız hızı ile müsaade etmiyor. Tuhaf olan da bu ki; bunun  adı “Adil Kullanım Kotası”

55-h_main-w

Hani nerede adil şartlar!

Siz parasını ödüyorsunuz! Hakkınız olan hız ve kaliteyi yakalamak istiyorsunuz. Ancak size internet sağlayıcınızın sunduğu indirme hızı sonunda bir bakmışsınız ki kağnıya dönmüş! Türkiye şartlarında oyunu indirdikten sonra internet hızınızın normal kalması imkansız!

Bunun için gece yatarken indirmeye çalışmak, pek çok farklı program kullanarak hızı arttırmaya çalışmak gibi saçma sapan yöntemlere başvuruyoruz! Bu ve buna benzer sorunları siz de yaşıyorsanız ve benim gibi “hangi çağda yaşıyoruz?!” gibi soruları soruyorsanız kendinize, gelin bir oy da siz verin!

Şikayetinizi dile getirmezseniz, hiçbir şey elde edemezsiniz! Hakkınızı arayın! Bu kotanın getirdiği kullanım zorluklarına yönelik değişiklik için gelin bir imzada siz atın!

Related posts

İnternette sahte – kopya içeriklere dikkat!

Duygu Tunçer

İnternette içerik nasıl yazılır? Okuyucu ne ister?

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.