Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Alaçatı Gezilecek Yerler

İzmir’in en gözde tatil cenneti olan Alaçatı, sevdikleriniz ile eğlenebileceğiniz, keyifle konaklayabileceğiniz, gördüğünüz manzaraya hayran kalabileceğiniz yerdir. Alaçatı gezilecek yerler listesi yapmak, tatilinizi en verimli şekilde geçirmek ve en konforlu Alaçatı otelinde konaklamak isterseniz, sizi bekleyen fırsatlara göz atmalısınız.

Alaçatı tatili için en uygun fiyatlı otelleri tercih ermek, özellikle konumları ile her yere en rahat ulaşabileceğiniz tercihleri yapmanızda fayda var. Şimdi gelin, Alaçatı gezilecek yerler listesi yapalım ve muhteşem bir tatil için hazırlanalım.

Alaçatı Çarşısı

Alaçatı’nın en çok merak edilen yeridir, Alaçatı. Tasarımcıların şık butikleri, hediyelik eşya dükkanları, kafeler, restoranlar ve daha fazlasını bulabileceğiniz harika bir yerdir. Kesinlikle uğramanız gereken en güzel yerlerin başında olmalıdır.

Yel Değirmenleri

Manzarası ile sizi mest edecek, geçmişte buğday unu çevirmek için kullanılan değirmenler, restore edilmiş halleri en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir. Bazıları restoran ve kafe olarak kullanılıyor. Özellikle bu manzarada oturup güzel bir yemek yiyip ardından kahvenizi içmeyi unutmayın.

Damla Sakızı Ağaçları

Ülkemizde sadece Alaçatı’da bulunan damla sakızı ağaçları oldukça kıymetli. 300 civarındaki damla sakızı ağaçlardan halk oldukça farklı şekilde yararlanabiliyor. Sakız reçeli, sakızlı dondurma, sakız rakısı ve bazı tatlılarda özellikle burada tadına bakmanız gerekenler arasında.

Alaçatı Evleri

İçinizi kıpır kıpır yapacak rengarenk Alaçatı evleri, bahçeleri, cumbaları ve pencereleri ile gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Rumlardan kalan eski evlerin görüntüsü zaten sizi büyülemeye yetiyor.

Alaçatı Plajları

Birbirleriyle yarışan Alaçatı plajlarının hepsi genellikle hafta sonu doludur. Hepsi birbirinden güzel ve rahat. Denizi güzel, manzara efsane.

Ayrıca Alaçatı’da  Köy pazarı, Hacı Memiş Ağa Camii, Alaçatı antika pazarı, Çark plajı, rüzgar gülleri ve Ayios Kostantinos Kilisesi de gezip görmeniz gereken diğer yerler arasındadır. İzmir Gezilecek yerler yazıma göz atmanızı  hatta İzmir’in En güzel 6 Plajı yazımı da okumanızı tavsiye ederim. Böylece muhteşem bir tatil planı yapabilirsiniz.

Related posts

Temmuz Ayında Gitmemeniz Gereken Yerler

Duygu Tunçer

Rusya Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Önemli Şey!

Duygu Tunçer

Nasreddin Hoca Türbesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.