Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Alâeddin Tepesi

Konya’da gezilecek yerler listesi yapmaya devam ediyoruz. Ruhsal açıdan kendinizi farklı hissedeceğiniz ve duygularınızın ne kadar yoğun olduğunu anlayabileceğiniz bir şehirdesiniz.

alaeddin-tepesi1

Konya ilinin en yüksek noktasında yer alan Alâeddin Tepesi, Selçuk’ta bulunuyor. Frig, Hellen, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı zamanlarında aslında bir yerleşim yeri olan Alâeddin Tepesinde Alâeddin Camii de yer alıyor.

Şehir merkezinde olduğu için ulaşımı oldukça kolay olan bu güzel noktaya çıktığınız zaman yeşilin en güzel tonlarını göreceksiniz. Alâeddin Tepesi, günümüzde halk tarafından mesire yeri olarak kullanılıyor.

Konya gezilip görülecek yerler listesi yapmaya karar verdiğiniz zaman listenin başına kesinlikle Alâeddin Tepesini de eklemelisiniz. Şehir içi turlarınızda zaten karşınıza çıkacak olan ve size en keyifli olanı sunacak olan eşsiz bir yer seçmiş olacaksınız.

alaeddin-tepesi2

Türkiye’nin en güzel şehirlerini, şehirlerde gezilip görülecek yerleri ve tabi ki en güzel lezzetlerini siz de tatmalısınız. Bunu n için tura çıkmadan önce araştırmalısınız. Seçimlerinizi hemen yapmak ve Konya geziniz için tur listenize Alâeddin Tepesini de eklemeyi unutmayın.

Related posts

Side Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Granada Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Erken rezervasyon ile tatil alacaklar dikkat!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.