Alâeddin Tepesi

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Alâeddin Tepesi

Yazar Duygu Tunçer   /     16 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , ,

Konya’da gezilecek yerler listesi yapmaya devam ediyoruz. Ruhsal açıdan kendinizi farklı hissedeceğiniz ve duygularınızın ne kadar yoğun olduğunu anlayabileceğiniz bir şehirdesiniz.

alaeddin-tepesi1

Konya ilinin en yüksek noktasında yer alan Alâeddin Tepesi, Selçuk’ta bulunuyor. Frig, Hellen, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı zamanlarında aslında bir yerleşim yeri olan Alâeddin Tepesinde Alâeddin Camii de yer alıyor.

Şehir merkezinde olduğu için ulaşımı oldukça kolay olan bu güzel noktaya çıktığınız zaman yeşilin en güzel tonlarını göreceksiniz. Alâeddin Tepesi, günümüzde halk tarafından mesire yeri olarak kullanılıyor.

Konya gezilip görülecek yerler listesi yapmaya karar verdiğiniz zaman listenin başına kesinlikle Alâeddin Tepesini de eklemelisiniz. Şehir içi turlarınızda zaten karşınıza çıkacak olan ve size en keyifli olanı sunacak olan eşsiz bir yer seçmiş olacaksınız.

alaeddin-tepesi2

Türkiye’nin en güzel şehirlerini, şehirlerde gezilip görülecek yerleri ve tabi ki en güzel lezzetlerini siz de tatmalısınız. Bunu n için tura çıkmadan önce araştırmalısınız. Seçimlerinizi hemen yapmak ve Konya geziniz için tur listenize Alâeddin Tepesini de eklemeyi unutmayın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*