Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Amerika’da Gezilecek En Güzel 5 Yer!

Hayaller ülkesi Amerika! Bir gidenin bir kez daha görmek isteyeceği ülke Amerika! Hem eğlenceli hem de en güzel tatil seçeneklerinin size sunulduğu ülke Amerika! O zaman gelin Amerika’da gezilmesi ve görülmesi gereken, en çok turist alan 5 şehri yakından tanıyalım.
New York

Yılda 40 milyon turist konuk eden New York, dünyanın en farklı ülkelerinden, pek çok farklı tarzda insanı bir arada görebileceğiniz harika bir yerdir.  Amerika’nın 100. kuruluş yıl dönümünde Fransa’nın hediyesi olarak ülkeye gönderilen ve ABD’nin simgesi haline gelen Özgürlük Anıtı, New York’ta ilk akla gelecek olan yerdir. Central Park, Fifth Avenue, Rockefeller Center, Empire State Building, Aziz Patrik Katedrali, Brooklyn Köprüsü, Grand Central Terminali, Times Square ve Soho New York’ta gidilecek yerler arasındadır.
Washington DC

Amerika’nın tarihini yansıtan binaları, müzeleri, farklı yapıları ile Federal devletin yönetim merkezi olan Washington DC, en önemli turistik noktalar arasındadır. 1800 yılından beri Amerikan başkanlarına ev sahipliği yapan White House, 6 ay öncesinden rezervasyon yaptırarak gezip görebileceğiniz yerler arasındadır. Washington Anıtı, Lincoln Anıtı, Jefferson Anıtı, 2. Dünya Savaşı Ulusal Anıtı ve Ulusal Zooloji Parkı gezilecek yerlerden.

Boston

Bağımsızlık ile bütünleşmiş olan Boston, bu hareketinde başladığı yerdir. New England Aquarium, “Küçük İtalya” olarak bilinen North End, Özgürlük Yolu, Boston Çay Partisi Müzesi ve Donanma Müzesi gezip göreceğiniz yerler arasındadır. Ayrıca Balina İzleme Gezileri de kesinlikle yapmanız gereken aktiviteler arasındadır.

Los Angeles

Disneyland ve Universal Stüdyoları ile ünlü olan Los Angeles, oldukça farklı bir şehirdir. Beverly Hills, Hollywood, Malibu, Venice Beach, Santa Calina Island ve Long Beach eşsiz güzelliklerin adresidir. Bembeyaz kumlarda güneşlenmek ve deniz keyfi yapmak isterseniz Los Angeles harika bir yerdir.

Miami

Amerika’nın en çok merak edilen şehirlerinden olan Miami, Lincoln Road, Miami Beach, South Beach, Jungle Island, Miami Hayvanat Bahçesi ve Miami Deniz Akvaryumu ile kesinlikle gezilmesi gereken şehirlerin başındadır. Amerika’nın en güzel şehri olan Miami Gezilecek Yerler Listesi için daha çok detaya ihtiyacınız varsa önceki yazımı okumalısınız.
Related posts

Dünyanın en yüksek binası nerede?

Duygu Tunçer

El Bagajında Olmaması Gerekenler!

Duygu Tunçer

Gece Hayatı En Eğlenceli Tatil Yerleri

Duygu Tunçer

1 comment

Nurten Numanoğlu 28 Mart 2017 at 21:13

Kısa ve özlü, keyifle okunan çok bilgilendirici bir yazı. Akıcı üslubunuzu da çok beğendim. Kaleminize sağlık..

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.