Gezilecek Yerler
Ankara'da Gezilecek Yerler

Anıtkabir

Ankara’ya yeni geldiyseniz ve en güzel noktasını, en önemli yerini hatta en çok merak ettiğiniz yeri gezip görmek isterseniz seçimlerinizi yapabileceğiniz yerlere gelin hep beraber göz atalım.

ankara1

22 yıldır Ankara’da yaşayan biri olarak, Ankara’yı çok sevdiğimi bilmelisiniz. Her tatile gidişimde heyecanla geri döndüğüm, özlediğim, her kar yağışında daha da aşık olduğum şehirdir Ankara. Kısa ayrılıklar yaşayıp da sonra geri döndüğüm yerdir Ankara. Siz de Ankara’da güzel bir tur planı yapmak için kolları sıvadıysanız ve tabi ki Ankara’da gezilecek yerleri merak ediyorsanız, hadi gelin hep beraber inceleyelim.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebedi İstiratgâhı olan Anıtkabir, Ankara’ya gelen herkesin ilk önce görmek istediği yerlerin başında geliyor. Türkiye’nin en önemli yerlerinin başında geliyor. Ana kapıdan yani Aslanlı yola çıkan kapıdan yürümeye başladığınız zaman içinizdeki heyecan, hüzün, sevinç ya da bambaşka duyguların hepsini bir arada yaşayacaksınız. İstiklal, Hürriyet, Mehmetçik, Müdafaa-i Hukuk, Zafer, Barış, 23 Nisan Kuleleri ile Aslanlı Yol, Tören Meydanı ve Mozole göreceğiniz yerler arasında. Ayrıca Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi duygularınızın en üst seviyeye ulaşacağı yerler olacaktır.

ankara2

Ankara gezilecek yerler arasında bence en önemlisi olan Anıtkabir ile güzel bir Ankara turuna başlayabilirsiniz. Ardından devam ediyoruz.

Related posts

Ankara’daki en güzel tatlı burada!

Duygu Tunçer

Beypazarı

Duygu Tunçer

Bahçeli’de SevenPub rahatlığı!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.