Gezilecek Yerler
Ankara'da Gezilecek Yerler

Ankara’da piknik için Ahlatlıbel Tesisleri!

Yaşasın piknik diyenler…

Yazın belki de en güzel tarafı piknik. Ankara’da pek az olan yeşil alanların kıymetini bilmek gerekir. Eğlenmek, çimlerde dolaşmak, mis gibi hava da piknik yapmak ve daha da fazlası gerçekten güzel bir hafta sonu için gerekli olanlardır.

ahlatlibel

Ahlatlıbel Tesislerine yılda 2-3 sefer gideriz. Genellikle sabah erken saatte gitmek en güzel olanı. Çünkü saat 11.00’ı geçirirseniz yer bulmanız biraz zor. İsterseniz banklarda oturabilirsiniz isterseniz yeşil çimlere yayılabilirsiniz. tenis kortu, basketbol sahası, yürüyüş parkuru ve oyun alanları var. Tuvaletleri güzel sık sık yıkandığına şahit olduk, tesis içinde cafe ve market var. Yiyecek götürmediyseniz bile oradan alabilirsiniz. Hatta balıkçı sandalyesinde tutunda uçurtmaya kadar her şey mevcut.

ahlatlibelaksam

Çocuk oyun alanı yeni yapılmıştı biz gittiğimizde. Bir çeşit survivor oyununda gibi hissediyorlar kendilerini. Tırmanan, ip üstünde yürümeye çalışan hatta kaykay imkanı bile var. Yani ailecek hafta sonu sabah kahvaltısından başlayarak akşama kadar zaman geçirebileceğiniz, sıcak havalarda serinleyebileceğiniz güzel bir tesis.

Mangal yakmak yasak! Ama tüpünüzü alıp gelebilir çayınızı kendiniz demleyebilir, yiyecekleriniz ile harika bir gün geçirebilirsiniz.

Related posts

Ankara Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Duygu Tunçer

Anıtkabir

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.