Gezilecek Yerler
Ankara'da Gezilecek Yerler

Ankara’ya yakın gezilecek yerler

Ankara’ya yakın gezilecek yerler listesi yapıyorsanız ve kendiniz için harika bir hafta sonu planlamak istiyorsanız seçimlerinizi yapabileceğiniz doğru yerdesiniz. Çok gezen ve gezmeyi seven biri olarak Ankara ve çevresindeki en güzle yerleri sizin için araştırdım. Hadi başlayalım!

Ankara çevresinde gezilecek yerler oldukça fazla. 1 saat ve daha fazla uzaklıkta olan noktaları dilediğiniz gibi seçebilir, isterseniz özel aracınızla isterseniz otobüs ile seyahat ederek ya da özel hafta sonu gezi gruplarına katılarak kendiniz için ya da aileniz için en rahat planı yapabilirsiniz.Ankara ve çevresindeki yeşil alanlara sahip, tarihi önemi ile ön plana çıkan ya da tamamen spor açısından ilginizi çekecek olan detayları inceleyerek bir plan yapmanızı tavsiye ederim. Böylece seçmeniz hem daha kolay olur, hem dede rahatlıkla planlama yapabilirsiniz.

abanttatili

Abant

Kesinlikle size iyi geleceğini düşündüğüm yerden başlamak istiyorum. Bolu, Abant! Doğanın en güzel halini burada 4 mevsim görmek mümkün. eğlenmek, dinlenmek, doğa yürüyüşleri yapmak, kar varsa karın keyfini çıkarmak ve tabi ki Abant gölü çevresinde en güzel zamanlar sizi bekliyor olacak!

amasragenel

Amasra

Benim gibi balık tutkunu iseniz ve denizden taze taze çıkmış balıkları ağız tadı ile yemek isterseniz ve birde doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi özelliklerini de görerek tanımak isterseniz Amasra kusursuz bir seçim olacaktır.

kapadokyabaloon

Kapadokya

Doğanın mucizesi bu olsa gerek! Milyonlarca yıllık geçmişi ile gördüğünüz her şeye şaşıracağınız, tekrar ve tekrar gelmek isteyeceğiniz, geldiğiniz zaman özel testi kebabı ve şaraplarının tadına bakmadan gitmemeniz gereken güzel şehirdir Nevşehir, Kapadokya!safranbolu2

 

Safranbolu

Tarihini merak ettiğiniz, bir zamanlar İpekyolu için en önemli güzergahlar üstünde bulunan bu güzle şehri tepeden izlemelisiniz!

beypazari2

Beypazarı

Ankara’ya sadece 100 km uzaklıkta olan Beypazarı’nda kurunun tadına bakmalı, gümüşlere göz atmalı ve tabi ki kendiniz için ne kadar güzel bir seçim yaptığınızı görmelisiniz.

goynuk2

Göynük

Tarihi ve doğal özellikleri ile sizi kendine hayran bırakacak olan eşsiz yerdir, Göynük! Roma, Bizans ve Anadolu geçmişi ile isminin tarih kitaplarında geçtiğini biliyor muydunuz?

masukiyekartepe

Maşukiye Kartepe

Kışın kış sporları yazın ise piknik ya da hafta sonu kaçamaklarının vazgeçilmez adresi olan Maşukiye Kartepe siiz bekler. Yalnız gitmeden önce otelinizde yer ayırtmayı unutmamalısınız.

Related posts

Göksu Lokantası harika bir seçim olabilir!

Duygu Tunçer

Gaga Manjero’da harika bir akşam!

Duygu Tunçer

Anıtkabir

Duygu Tunçer

1 comment

bicümle 6 Nisan 2017 at 20:50

kesinlikle görülmeye deger yerler 🙂 emeginize saglık.

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.