Antalya Antik Kentler

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Antalya Antik Kentler

Yazar Duygu Tunçer   /     09 Kas, 2016  /     Antalya'da Gezilecek Yerler  /     , ,

Tarihi özellikleri, geçmişi ve tabi ki kusursuz özellikleri ile size harika bir tatil yaşatacak olan Antalya, sevdikleriniz ile eğlenebileceğiniz ve tabi ki doğal güzelliklerin keyfini çıkarabileceğiniz bir şehirdir.

antikkentler1

Binlerce yıllık geçmişi ile aslında içinde çok fazla özellik barındıran Antalya’yı biz sadece tatil cenneti olarak biliyoruz ama durum daha farklı. Tarihi kalıntıları bize geçmişe yolculuk yaptırmaya hazır. Antik kentlerini gezip görebileceğiniz ve gerçekten hayran kalabileceğiniz özellikleri ile dolu. Düşünsenize bir zamanlar yaşanmışlıkların olduğu ve günümüze kadar gelen en farklı güzelliklerin aslında gezip görebileceğiniz kadar size yakın olduğu bir yerdesiniz. Hem tatil yapıyorsunuz hem de bu güzellikleri yakından görüyorsunuz.

Antalya Antik kentlerin şehri!

Aspendos Antik Kenti, Aspendos Tiyatrosu, Perge Antik Kent, Myra Antik Kenti, Simena Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Apollonia Antik Kenti, Olimpos Antik Kenti, Arykanda Antik Kenti, Sillyon Antik Kenti, Side Apollon Tapınağı, Side Antik Tiyatrosu, Side Antik Kenti, Seleukeia Antik Kenti, Soura Antik Kenti, Antiphellos Antik Kenti, Hadrian Kapısı bu güzle şehre geldiğiniz zaman kesinlikle ziyaret etmeniz gereken noktaların başında geliyor.

antikkentler2

Her yıl milyonlarca turist alan tatil cennetinde çok az insan bu antik şehirleri biliyor ve geziyor. Halbuki ulaşımı kolay, gezmesi zevkli ve tabi ki heyecanı farklı. Siz de kendinize bir farklılık yaratın ve sevdikleriniz ile en keyifli zamanları geçirebileceğiniz yeni alternatif tur seçeneklerini deneyin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*