Gezilecek Yerler
Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya Gezilecek Yerler

Deniz, kum ve güneş keyfinin dışında merak edeceğiniz ve gezip görüp gerçekten tarihine hayran kalacağınız eşsiz bir şehirdir Antalya!

Gece hayatı, lüks otelleri hatta sabahın ilk ışıklarına kadar yükselen seslerin dışında bir hayat var Antalya’da. Yaşanmışlıkların oldukça fazla olduğu M.Ö. 4.yüzyıla kadar dayanan geçmişi ile eşsiz bir tur yapabileceğiniz bir şehirdir. O zaman gelin şimdi gelin yakından tanımaya başlayalım.

demre2

Demre

Bir zamanlar Noel Babanın burada yaşadığına inanılan bir beldedir Demre. Hatta dua ettiği yere yapılan kilise ve su altında kalan şehrin yarısını siz de dalış yaparak görebilirsiniz.

antalya3

Kaleiçi

Yılın her mevsimi farklı bir güzelliğe sahip olan Kaleiçine geldiğiniz zaman alışveriş yapabilir, restore edilmiş olan evleri fotoğraflayabilirsiniz. Taş evleri, hediyelik eşya dükkanları ve restoranları ile de oldukça keyiflidir.

yanartas

Yanartaş

Bir zamanlar yaşandığı söylenilen ve Likya Kralının dövüşmek için gönderdiği gencin öldürdüğü Arslan başlı, keçi gövdeli, yılan kuyruklu ve ağızdan alevler saçan canavar Chimera’nın ateşinin yandığı yer olarak biliniyor.

olympos2

Olympos

Caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı sahillerden olan Olympos, Antalya’nın en güzel denizidir. Yeşil ormanı, efsane renkleri ve tabi ki en keyifli zamanları ile en güzel tatili yapabileceğiniz yerdir.
kemer2

Kemer

Antalya merkeze 42 km uzaklıkta olan Kemer eğlenceli gece hayatının, lüks otellerin adresidir. Siz de kendiniz için eşsiz bir tatil planlamak isterseniz seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

duden2

Düden Şelalesi

Eşsiz bir manzara ile karşılaşmaya hazır mısınız? Düden şelalesi her yıl milyonlarca turist konuk eden ve doğal güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakan şelaledir.

antalyaplajlari2

Antalya plajlar

Eğlenmek, deniz, kum ve güneş keyfi yapmak için pek çok sebebiniz var biliyorum. Bunun için Lara plajı başta olmak üzere Antalya’nın en güzel plajlarını siz de gezip görmelisiniz.

hidirliktepesi

Hıdırlık Tepesi

Muhteşem manzarası ile sizi Antalya limanında karşılayan Hıdırlık Tepesi, karşısındaki denizi arkasındaki yeşili ile tam anlamı ile huzur doludur.

muze

Antalya Müzesi

Tarihe şahitlik etmek ve yaşanmışlıkları görmek için pek çok eserin sergilendiği bu harika şehirdeki müzeyi gezip görmek için 1-2 saat yeterlidir.

hadrian1

Hadrian Kapısı

Günümüze kadar korunan en iyi tarihi yapıların başında geliyor. Oymaları ve işlemeleri ile herkesi kendine hayran bırakan bu güzel yapının fotoğrafını çekmeyi unutmayın!

 

 

 

Related posts

Antalya Plajlar

Duygu Tunçer

Kaleiçi

Duygu Tunçer

Kemer gezilecek yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.