Gezilecek Yerler
Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya Kanyonlar Mağaralar ve Şelaleler

Tatil cenneti olan Antalya her yıl milyonlarca misafir konuk ediyor. Yerli ve yabancı turistlerin en çok sevdiği tatil cenneti olan bu güzel şehirde siz de eğlenceli bir tur seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Sizi bekleyen ve keyifle geçireceğiniz güzle bir tatil için illaki yaz aylarını gelmesine gerek yok.

Antalya’da yılın en güzel zamanlarında keyfini çıkaracağınız tur seçenekleri için sizin seçiminizi bekler. Zaten kısa süren kış aylarının hemen ardından değerlendirebileceğiniz en güzel sonbahar ve ilkbahar var. Ne çok sıcak olur ne de soğuk sadece yağmur olasılığına dikkat ederek seçimlerinizi yapmalısınız.

antalya

Şimdi gelelim doğal güzelliklere! Antalya kanyonları ile ünlüdür. Köprülü Kanyon, Sapadere Kanyonu, Gökbük Kanyonu, Kıbrıs Kanyonu, Göynük Kanyonu ve Güver Uçurumu görebileceğiniz en güzel noktalar arasındadır. Tabi ki fotoğraf çekmeyi unutmayın!

Bir diğer doğal güzellikler ise mağaraları. Dim Mağarası, Kocain Mağarası, Suluin Mağarası, Karain Mağarası, Beldibi Mağarası ve Sırtlanini Mağarası macera severleri bekliyor.

Doğal güzellikleri izleyerek keyfini çıkarmayı sevenler arasındaysanız da tabi ki tercihinizi şelalelerden yana yapabilirsiniz. Manavgat Şelalesi, Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Uçarsu Şelalesi, Alara Şelalesi, Uçansu Şelalesi gidip görmeniz gereken hatta biraz da serin serin keyfini çıkarabileceğiniz en güzel noktalar arasındadır.

antalya1

Antalya’nın uçsuz bucaksız güzelliklerini gezip görebileceğiniz ve kendiniz için en güzel tur planını çıkarabileceğinizi unutmamalısınız.

Related posts

Hıdırlık Tepesi

Duygu Tunçer

Antalya Müzesi

Duygu Tunçer

Antalya Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.