Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Antalya’da Görülmesi Gereken 7 Yer

Turizmin cenneti olan Antalya her yıl milyonlarca turist konuk ediyor. En önemli geçim kaynağı olan turizm size her zaman en iyi olanı sunmak için hep hazır otelleri ve güzel plajları ile rahat bir tatil planı yapabileceğinizi size gösterir.Antalya gibi güzel ve eşsiz bir şehirde hayal ettiğinizden daha çok eğlenebilir ve tatiliniz boyunca mutlaka görmeniz gereken 7 noktayı ziyaret edebilirsiniz. Şimdi gelin; o en güzel 7 noktayı inceleyelim.

Antalya Düden Şelalesi

Antalya’ya gelip Düden Şelalesine uğramamak imkansız. Bu doğal güzelliği gezip görmelisiniz. Çevresindeki parklardan ya da kafelerinden birinde oturup bu güzelliğin keyfini çıkarmalısınız.

Antalya Manavgat Şelalesi

Bir diğer güzellik ise tabi ki Manavgat Şelalesi. İlçeye yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan Manavgat Şelalesi oldukça geniş bir alana yayılmış bir şelaledir. Çevresinde güzel fotoğraflar çekebilir ve eğlenebilirsiniz.

Antalya Kurşunlu Şelalesi

Antalya’nın diğer doğal şelalelerinden biri olan Kurşunlu Şelalesi, her yıl pek çok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kurşunlu Şelalesi’nin yüksekliği yaklaşık olarak 18 metredir.

Antalya Karain Mağarası

Ülkemizin en büyük ve en doğal mağaralarından olan Antalya, merkeze yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu mağarada bulunan birçok tarihi eser, Antalya Müzesi’nde sergilenmektedir.Antalya Damlataş Mağarası

Merkeze 13 km uzaklıkta olan Antalya Damlataş Mağarası, girişinde 50 metrelik bir geçit ile karşılaşır ve devam edersiniz, 14 metreye yakın çapı ve 15 metre yüksekliğiyle görenleri hayrete düşürür. Antalya’nın her yaz en çok ziyaret edilen noktasıdır.

Antalya Dim Mağarası

İçindeki sarkıt, sütün ve dikitleri ile hayran kalacağınız Antalya, birçok turistin en çok merak ettiği yerdir.

Antalya Ovacık Yaylası

Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan Ovacık Yaylası, çam ağaçlarının kokusunda nefes alabileceğiniz eşsiz bir güzelliğe sahiptir.

Related posts

Sömestir Turları

Duygu Tunçer

Kayseri’nin tüm lezzetlerini tatmalısınız!

Duygu Tunçer

Mykonos Adası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.