Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Yazar Duygu Tunçer   /     13 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , ,

Eskişehir gezilecek yerler arasından bir liste yapmaya devam ediyoruz. Bu güzle şehrin yapısını, doğasını, tarihi özelliklerini ve farklılıklarını tanıdıkça kendiniz için ne kadar güzle bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız.

atlihan1

Eskişehir Odunpazarı Bölgesi’nde yer alan Atlıhan El Sanatları Çarşısı geçmişten günümüze gelen belki de en iyi sanatlar arasındadır. Eskiden bir han olan bu yer şimdilerde yapılan başarılı restorasyonlar ile günümüzde el sanatları olarak hizmet veren bir nokta haline dönüştü.

İki katlı çarşıda yer alan lületaşından yapılmış yöresel eşyalar, hediyelik eşyalar ve daha pek çok şeyi bir arada bulabileceksiniz.  Geçmişten günümüze gelen bazı değerleri yaşatmak, keyfini çıkarmak, hayal ettiğinizden daha da güzel bir tatil planı yapmak hatta sevdikleriniz ile bu yerleri gezip görmek için muhteşem bir seçim yapmak için fırsatları değerlendirmelisiniz.

atlihan

Atlıhan El Sanatları Çarşısı Eskişehir’de görebileceğiniz ve içine girdiğiniz zaman kendinizi farklı bir dünyada hissedebileceğinizi bilmelisiniz. Bunun için böyle farklı yerlere göz atmalı ve tabi ki bunu arada yapmak gerektiğini hissetmelisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*