Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Avrupa’nın En Güzel Şehirleri

Keyfini çıkaracağınız ve gördüğünüz zaman hayran kalacağınız birbirinden güzel ve keyifli Avrupa şehirlerini gezmek ister misiniz?

Avrupa’nın En Güzel Şehirleri tabi ki yılın pek çok mevsimine göre değişiklik göstermektedir. Hem eğlenmek hem dinlenmek hem de pek çok farklı kültürü bir arada yaşayıp görebileceğiniz ve sizi mutlu edecek tur keyfini yaşamak için bir karar vermelisiniz. Mesela ne zaman nereye gitmeli? Siz de gideceğiniz o güzle ülkeyi arıyorsanız, işte size birkaç tavsiye ile Avrupa’nın En Güzel Şehirleri;

roma

Roma

Aşıklar şehri Roma! Kesinlikle yılın her anı güzeldir. Yazı farklı kışı farklı. Ama kesinlikle en keyifli zamanı Sevgililer günüdür! Şubat ayı boyunca devam eden etkinlikleri burada görebilirsiniz. Avrupa’nın birkaç şehrinde daha buna benzer etkinlikler vardır. Ama tabi ki sadece bu zamanla kısıtlı kalmamak gerekiyor. En güzel zamanlar için fırsatları yakalamak ve en güzel turu planlamak gerekiyor! Kolezyum, Roma Forumu, Vatikan, Aziz Petrus Meydanı, Aziz Petrus Bazilikası, Vatikan Müzeleri, Trevi Çeşmesi (Aşk Çeşmesi), Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Navona Meydanı ve Campo de Fiori Roma’ya geldiğiniz zaman görmeniz gereken yerler arasında!

barcelona

Barcelona

Enerjisi tavan yapmış olan bu güzel şehirde harika bir tur planlamalısınız. Sagrada Familia Bazilikası, Park Güell, La Rambla Caddesi, Casa Mila, Barselona Katedrali, Poble Espanyol, Parc de la Ciutedella, Katalan Ulusal Sanat Müzesi, Santa Maria del Mar Bazilikası, berceloneta, Tibidabo ve Port vell Barcelona’da gezilip görülecek yerler arasındadır. Çok fazla sıcak sevmiyorsanız bahar zamanını tercih etmelisiniz.

 

Santorini

Santorini

Birazda içimiz ısınsın diyorsanız; Yunanistan’ın en güzel adası olan ve her yıl milyonlarca turisti konuk eden Santorini kesinlikle görmeniz gereken yerlerin başında gelmeli. Oia Kilisesi, Fira Müzesi, Kamari Plajı, Perissa Plajı, Pyrgos Kallistis kalesi, Nea Kameni Yanardağ ve Santorini deniz feneri ise keyifle gezebileceğiniz yerler arasındadır.

floransa

Floransa

İtalya’nın en güzel şehirlerinden olan Floransa, Floransa Katedrali, Uffizi Sanat Müzesi, Ponte Vecchio Sarayı, Pitti Sarayı, Signoria Meydanı, Santa Conte Bazilikası ve Michelangelo Meydanında her yıl milyonlarca yabancı turist konuk eder. Şehrin köprüleri kesinlikle gezilip görülmeye değerdir.

amsterdam

Amsterdam

Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam, büyük meydanı, müzeleri, ilginç sokakları, küçük 3-4 katlı evleri ve tabi ki kusursuz güzellikleri ile her yıl milyonlarca turist konuk ediyor. Anne Frank’ın Evi, Van Gogh Müzesi, Rijkmuseum, Vondelpark, Jordaan ve Dam Meydanı gibi en keyifli noktalarını siz de gezip görmelisiniz.

venedik

Venedik

Yapısı ile en farklı en keyifli ve tabi ki size kusursuzu sunacak olan bir şehirdir Venedik. Gördüğünüz zaman benim gibi hayran kalacağınız bir şehirdir. Büyük Kanal, San Marco Bazilikası, Palazzo Ducale, San MArco Meydanı, Rialto Köprüsü, Aziz Mark’ın Çan Kulesi ve Murano gibi en güzel noktalarını gezip görmelisiniz ve tabi ki gondol ile bir şehir turu yapmalısınız.

paris

Paris

Şehrin simgesi haline gelen Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Zafer Takısı, Orsay Müzesi, Şanzelize Caddesi ve şapelleri kesinlikle gezip görmeniz gereken yerlerin başındadır. Fransa’nın en güzel şehri olan başkent Paris sizi de konuk etmek ister.

Related posts

Çeşme’de Mutlaka Yapılması Gereken 7 Şey

Duygu Tunçer

Yalnız Seyahat Edebileceğiniz 3 Güvenli Ülke

Duygu Tunçer

Türkiye’de Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.