Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Avrupa’nın En İyi 7 Noel Pazarı

Yeni yıl yaklaşırken Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birinde Noel’i karşılamak ister misiniz? Noel zamanı hazırlanan meydanlar, ortalama 1 ay boyunca açık olan Noel pazarları ve tabi ki içinizi kıpır kıpır yapacak olan yeni yıl coşkusunu yaşamaya hazır mısınız? O zaman gelin, hep birlikte Avrupa’nın en iyi 7 Noel Pazarını gezelim.

noel pazarları, yılbaşıViyana

Avusturya’nın başkenti Viyana’da belediye Sarayı önündeki meydanda kurulan Wiener Christkindlmarkt kesinlikle en güzel Noel pazarlarından. B. Freyung Alanı’ndaki Altwiener Christkindlmarkt ve Am Hof Meydanı’ndaki Adventmarkt Am Hof, geleneksel el sanatları, en özel lezzetler ve yılbaşı şekerlemeleri ile ünlüdür.

noel pazarları

Strazburg

1570 yılından beri kurulan Noel Pazarı ile ünlü olan ve ‘Avrupa’nın Başkenti’ unvanına sahibi olan Strazburg belki de bu yıl sizi de konuk edebilir. 11 ayrı semtte kurulan ve hem Alman hem de Fransız tarzını yansıtan Kasım ayından Aralık ortasına kadar devam eden etkinlikleri ile ünlüdür.

yılbaşı yurt dışı turları

Paris

10 bin metrekarelik bir alanda ‘chalet’ diye adlandırılan 250 kulübe Noel süsleri ile süslenir, tezgahlar kurulur ve Noel kutlamaları başlar. Concorde Meydanı’ndan Zafer Takı’na koca bir alan sizi bekliyor, alışveriş için.

budapeşte gezilecek yerler, yılbaşı otelleri

Budapeşte

Noel zamanı sizi Tuna Nehri kıyısında bekleyen eşsiz bir Pazar var. Budapeşte Vörösmarty tér’deki Noel pazarı ile her yıl milyonlarca turisti konuk ediyor. Çigan gecelerine katılabilir, alışverişin keyfini çıkarabilir ve en güzel Noel hediyeliklerini alabilirsiniz.

madrid yılbaşı pazarları

Madrid

Güzel başkent Madrid, Plaza Mayor (Büyük Meydan) ile Noel pazarlarının adresidir. Eğlence, dans, müzik, en güzel lezzetler ve tabi ki Noel coşkusu bu büyük meydanda sizi bekliyor olacak.

köln noel pazarı, yılbaşı
Köln

Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan Köln, etkileyici Noel pazarı ile Köln Katedrali meydanında kurulur. Şehrin buluşma noktası olan meydanda hediyelik eşyalar satılır, her gün farklı etkinlikler düzenlenir ve Noel coşkusu sizi de büyüler. Ayrıca Almanya’da Berlin, Nürnberg, Aachen ve Frankfurt’da Noel Pazararı kurulmaktadır. Ayrıca yılbaşı Almanya turu yazımı de okumayı unutmayın!

brugge turları

Brugge

En romantik ve tarihi atmosferdeki Noel Pazarına hoş geldiniz. Market Square her yıl milyonlarca insanı Noel zamanı konuk eder. Özellikle hazırlanan midyeleri, özel bardaklarındaki biraları ve dantellerle süslü tezgahları siz de görmelisiniz. Brugge Turları da bu dönemde çok ön plana çıkıyor.

Yeni yıl gelmeden bu coşkuyu yaşamak, Avrupa’nın en güzel en coşkulu zamanlarını Noel zamanı keşfetmek için benden size tavsiye. Noel turu düzenleyin kendinize…

Related posts

Viyana Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kıbrıs Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Önemli Şey!

Duygu Tunçer

İtalya hakkında bilinmeyen 5 gerçek!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.