Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Avrupa’nın en tehlikeli 4 şehri

Keyifle gezip dolaşacağınız en güzel tur seçeneklerini değerlendiriyorsanız, fırsatların ne kadar çok olduğunu siz de görebilirsiniz. Ancak aradığınız kriter farklı ise tercihlerinizi erkenden yapmanızda fayda var. Özellikle gitmek istediğiniz şehir hakkında önceden araştırma yapmalı ve sizi neyin beklediğinden emin olmalısınız.
Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ülkeleri ve şehirleri arasında yer alan aşağıdaki ülkeler ve şehirlerine bir göz atmanızı tavsiye ederim. Eğlenceli ve bir o kadar da tehlikeli olabiliyorlar. Sonuçta gidip görüp tanıyacağınız ülkeleri gitmeden tanımak, sizi nelerin beklediğini bilmelisiniz. En azından ben her yeni tanıyacağım yer için önceden bir araştırma yapıyorum.

Barselona, İspanya

Aslında 7,5 milyon insanın her yıl ziyaret ettiği İspanya’nın en ünlü şehri olan Barcelona, yan kesiciliğin oldukça fazla yaşandığı şehirdir. Özellikle meydanlarda ve kalabalık noktalarda gezerken dikkatli olmalısınız. Barcelona Gezilecek Yerler Listesi için tıklayın.

Roma, İtalya

Kalabalık meydanları, tarihi noktaları ve lezzet durakları ile aslında en keyifli şehirdir Roma. Burada da en sık karşılaşılan vaka yan kesicilerdir. Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Kolezyum gibi noktalar bu konuda tedbirli olmanız gereken yerler arasındadır. Roma Gezilecek yerler Listesi için tıklayın.

Prag, Çek Cumhuriyeti

5 milyon turistin her yıl akın ettiği, Çek Cumhuriyeti’nin en güzel şehri olan Prag’ta özellikle Eski Şehir Meydanı, Karl Köprüsünde çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Prag gezilecek Yerler Listesi için tıklayın.

Madrid, İspanya

El Rastro, Metro, Puerta del Sol Madrid için uyarıda bulunmamız gereken noktaların başında geliyor. Madrid’in en kalabalık noktalarında kesinlikle çantanızı elinizin altında bulundurun ve cebinize koyduğunuz telefonunuza dikkat edin. Madrid Gezilecek yerler listesi için tıklayın.

Bunların hepsi size tedbir amaçlı tavsiyemdir. Yoksa gittiğiniz her ülke de başınıza bu tarz şeyler gelebilir. Ancak dikkatli olmak ve yeni tanıdığınız bir ülkede, şehirde keyfinizin kaçmaması için bazı şeyleri önceden araştırmak gerekir.
Related posts

Amerika’da Gezilecek En Güzel 5 Yer!

Duygu Tunçer

Gün doğumunu izleyebileceğiniz en güzel 3 yer

Duygu Tunçer

Hünkar Köşkü Müzesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.