Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Balkan Turları ile geçmişe şahitlik edebilirsiniz

Bir zamanlar Osmanlı’nın hüküm sürdüğü ve topraklarına huzur getirdiği Balkanlar, bugün en çok ziyaret edilen yerlerin başında bulunuyor. Balkan Turları sırasında mutlaka gezip görmeniz gereken ve en çok ziyaret edilmesi gereken noktaları sizin için araştırdım.Balkan Turları aslında tarihi gezilerin en güzellerinden. Ülkelerin tarihi özellikleri, gezilecek yerleri, en güzel lezzetleri ve tabi ki alışveriş için en özel noktalarını tura çıkmadan bilmelisiniz. Balkan turları sırasında da sizi bekleyen en farklı özellikleri araştırmak için doğru yerdesiniz. Bu yıl öne çıkan turlar arasında olan Balkan Turları ve Balkanlar gezilecek yerler listesi yapabilirsiniz.

The Balkan Flexipass, Sırbistan, Karadağ

Trenle yolculuk etmeyi sevenle için harika bir tercih olacaktır. Hatta seyahat ederken fotoğraf makineniz hazır olsun manzaralara inanamazsınız. Hayran kalacağınız Belgrad’dan, Karadağ’da Adriyatik kıyılarında bulunan tarihi bir şehir olan Bar’a kesinlikle uğramalısınız.

Rila Manastırı, Bulgaristan

Doğu Ortodoks manastırı 10. Yüzyılda yapılmış olan Rila Dağları’nda yer almaktadır ve Balkanlarda görebileceğiniz en özel yerlerdendir.

Vrelo Bune, Blagay, Bosna Hersek

17. yüzyılda inşa edilmiş en ünlü manastır olan Blagay Tekkesi, Buna nehri üzerinde yer almaktadır.

Dubrovnik, Hırvatistan

Dubrovnik, UNESCO tarafından korunmakta olan özel bir turistik noktadır. Teleferik ile harika mimariler keşfedebilir, yaz festivallerine katılabilir, yelkenli yapıp sahillerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Meteora, Yunanistan

9.yüzyılda bölgede yaşayan rahipler tarafından yapılmış olan Doğu Ortodoks Manastırları Meteora’da kesinlikle ziyaret etmeniz gerekir.

Bled Gölü, Bled, SlovenyaAlplerdeki en gözde ve popüler turistik rotalarından biri olan Bled Gölü, eşsiz manzaraları, tarihi mimarisi ve en meşhur turistik mekanları ile milyonları konuk ediyor.

Budva, Karadağ

1970 yılında ünlüler ve hatta Hollywood yıldızları arasında favori yer alan Budva, Sveti Stefan’ın yumuşak pembe kumlu plajları, kristal berraklığında suyu ve kıyı şeridi ile en gözde mekandır.

Plitvice Gölleri Milli Parkı, Hırvatistan

Avrupa’nın çarpıcı turkuaz göllerine, şelalelerine, mağaralarına ve dağlarına sahip en ünlü parklarından olan Plitvice Gölleri Milli Parkı, Hırvatistan’da her yıl milyonlarca turist konuk ediyor.

Related posts

Viyana Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Lefkoşa Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Londra Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

1 comment

Nurten 6 Mayıs 2017 at 12:35

Süper bir yazı…Sömestr tatilinde Hırvatistan’ın bir bölümünü gezdik…Muhteşem yerler…Teşekkürler sevgili Duygu Hanım…Yüreğinize, kaleminize sağlık…❤

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.