Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Balkanlarda Görülmesi Gereken 9 Yer

Son yılların en çok tercih edilen turları arasında sırayı alan ve gezip gördüğünüz her noktada kendinizden en güzel detayları bulabileceğiniz yerdir, Balkanlar!
Peki, Balkanlar turu sırasında gezip görmeniz gereken yerler arasında nereler var? Kendi planlayacağınız tura dahil etmeniz gereken en güzel noktalar burada. Gelin başlayalım.

Tiran (Arnavutluk)

Tiran uzun yıllar Osmanlı himayesinde kalmış olan Arnavutluk’un başkenti olan şehirde, Petrela Kalesi, Ulusal Tarih Müzesi, İskender Bey Meydanı ve Edhem Bey Camii uğramanız gereken noktalar arasında.

Üsküp (Makedonya)

Başkent Üsküp birçok önemli Osmanlı eserine ev sahipliği yaptığı hali ile bilinmektedir. Aynı zamanda ülkenin de en büyük şehridir. Taş Köprü, Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Camii, Davut Paşa Hamamı ve Kapan Han gezmeniz gereken yerler arasındadır.

Ohrid (Makedonya)

Güzel köprüleri ve aynı ismi taşıyan gölü ile bilinmektedir.  Arnavutluk ile Makedonya arasında yer alan Ohrid Gölü en çok ziyaret edilen yerdir.

Mostar (Bosna Hersek)

Mostar Köprüsü ile ünlü olan şehir, savaşın izlerini en derinden taşıyan yerdir. Köprüde bir fotoğraf çektirmeyi unutmayın.

Podgorica (Karadağ)

Podgorica son derece sessiz ve sakin bir şehir olması daha da çok dikkat çekiyor. Karadağ’ın başkentini siz de gezip görmelisiniz.

Budva (Karadağ)

Tabi ki ülkenin en meşhur tatil yeridir. Denizi, kumu ve güneşi ile en farklı yerdesiniz. Sveti Stefan Adası ise kesinlikle görmeniz gereken yerler arasındadır.

Kotor (Karadağ)

Karadağ’ın en ünlü noktalarının başında gelen Kotor, yaz aylarında cruise gemilerinin en çok uğradığı noktadır.

Prizren (Kosova)

Şar Dağları’nın eteklerinde yer alan bir şehirdir. Kendinizi küçük bir Anadolu kasabasında hissedebileceğiniz yerdesiniz.

Piriştine (Kosova)

Kosova’nın en büyük şehri olan Piriştine, yıl boyunca da en çok turist alan noktaların başında gelmektedir. Lap Camii, Fatih Sultan Mehmet Camii ve Sultan Murad Camii görülmesi gereken yerler arasındadır.
Sizde bu yıl için bir tur planı yapmak isterseniz, Vizesiz Gidilen Ülkeler listesine göz atmalısınız.

Related posts

Madrid Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

En İyi Termal Oteller

Duygu Tunçer

Haller Gençlik Merkezi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.