Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Bansko Gezilecek Yerler

Kış geldi. Hem de tam zamanın da en güzel şekilde geldi. Kar yağdı. Karın neşesi içimizi kapladı. Tamam, biliyorum bazılarınız bana kızıyorsunuz, hatta hiç kış gelsin istemiyorsunuz. Ama kışın güzelliği bu karın verdiği huzur kadar başka ne verir huzuru.  Deniz dediğinizi duyar gibiyim. Tamam, onunda yeri ayrı ama kar ve kış tam benim sevdiğim gibi.

Kar tatilleri, kayak tatilleri zamanı. Her yer bembeyaz. Tertemiz. Tam kış ayına yakışır şekilde. Hem eğlenceli hem de güzel bir tur planı yaparak sınırlar dışına çıkmaya ne dersiniz. Mesela isterseniz kara yolu isterseniz de hava yolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz Bansko!

Bulgaristan’ın en keyifli en güzel kayak merkezlerinden olan Bansko, her yıl milyonlarca insanı konuk ediyor. Hem de Türkiye’den daha ucuza kayak turu yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı otelleri, ulaşım kolaylığı ve tabi ki en güzel pistleri ile dünya şampiyonlarının bile tercih ettiği yerdir, Bansko.

Özellikle Sofya’ya yakınlığı ile de çok tercih edilir. Bir önceki yazımda olduğu gibi Bansko turları sırasında ziyaret edebileceğiniz şehirdir Sofya!

Bansko gezilecek yerler listesinde yer alan Sofya’da görmeniz gereken yerler ise; Balkanların en büyük kilisesi olan Alexander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesi vardır.

Karda düzenlenen mangal partilerinde eğlenceli zaman geçirebilir, hayal ettiğinizden de güzel bir tur geçirebilirsiniz. Tabi ki gece partilerini de unutmamak gerekir.

Kış için kaçırılmaz bir fırsat. Elinizi çabuk tutun ve hatta erken rezervasyon yaparak en uygun fiyatlı tur seçeneklerini yakalamalısınız.

Related posts

Amsterdam’da muhteşem 1 gün

Duygu Tunçer

Aile İle Ucuz Tatil

Duygu Tunçer

Venedik Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.