Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Barcelona Gezilecek Yerler

Katalonya Özerk Topluluğu ve aynı ilin merkezi olan Barcelona, İspanya’nın en meşhur şehridir. Aynı zaman en büyük ikinci şehir olan Barcelona her yıl milyonlarca turistin konuk olduğu ve keyifle gezdiği bir şehirdir.

Barcelona turları ile hayal ettiğinizden daha keyifli ve eğlenceli bir tur yaşamak isterseniz seçimlerinizi hemen yapmalısınız. Barcelona yağışlı zamanlara denk gelmediğiniz zaman tabi ki en güzel olanı sunacaktır. O zaman gelin bu güzel şehirde gezilecek yerleri tanıyalım.

sagrada-familia-bazilikasi

Sagrada Familia Bazilikası

Barselona’nın en ünlü ve önemli şehir simgesidir. Ünlü Katalan Mimar Antoni Gaudi’nin en büyük eserini görmeye her yıl milyonlarca turist gelir.

Park Güell

Burayı gördüğünüz zaman ne kadar farklı bir yapı olduğunu anlayacaksınız. Çizgi filmlerden çıkmış gibi ya da tamamen hayal dünyası gibi gelebilir size.

La Rambla Caddesi

La Rambla Caddesi Barcelona’da alışverişin merkezidir. Kendiniz için ya da sevdikleriniz için birkaç bişey almak isterseniz seçimlerinizi bu güzel caddeden yana yapabilirsiniz.

barselona-katedrali

Barselona Katedrali

Gotik mimari ile dikkat çeken Barselona Katedrali, 1298’de II. Jaume’nin emriyle başlanmış 20. yüzyılın başında anca tamamlanmıştır

Poble Espanyol

Poble Espanyol en favori noktalar arasında yerini alır çünkü Montjuic Tepesi’nde yer alan bu yer bir açık hava müzesidir ve görünce hayran kalacağınız eserler vardır.

Katalan Ulusal Sanat Müzesi (MNAC)

Museu Nacional d’Art de Catalunya dünyaca ünlü sanat müzelerinin arasında yerini alır. 12. yüzyıldan kalma freskler ile isminden sıkça söz ettirir.

Santa Maria del Mar Bazilikası

Barcelona’nın en sade bazilikası olan Santa Maria del Mar Bazilikası15. ve 18. yüzyıllardan kalma renkli camları ile dikkat çeker.

nou-camp-stadyumu

Nou Camp Stadyumu

Futbola merakı olan kesinlikle gezmek için girmeli ve fotoğraf çektirmelisiniz. Ambiyansa inanamayacaksınız.

Related posts

Alanya Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Vizesiz Seyahat Edilecek Asya Ülkeleri

Duygu Tunçer

Santorini Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.