Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi

Gaziantep şehrini gezmeye, görmeye, lezzetlerini ve tabi ki kültürünün sunduklarını görerek yaşamaya devam ediyoruz. Farklı bir şehirde kendinizi bulacağınız kesin. Öyle dizilerde izlediğiniz gibi değil burası! İnsanları yardım sever, sıcakkanlı ve tabi ki turizmin gelişmesi için yapılan çalışmaları yakından göreceksiniz!

bayazhan-gaziantep-kent

Kent Müzesi de gezmeniz gereken noktaların başında geliyor. 1909 yılında Bayaz Ahmet Efendi tarafından yaptırılan sesli ve elektronik rehber seçenekleri ile gezip görebileceğiniz Gaziantep Kent Müzesi, şehrin tarihi, kültürü, yöresel el sanatları, fıstık tarımı gibi konularda bilgileri alabileceğiniz noktadır.

Gaziantep Kalesi ve çevresindeki Kültür Yolu başta olmak üzere kentin simgesi 5 yapının maketlerini de görebilirsiniz. oldukça geniş bir yelpazeye sahip ve size Gaziantep’i en iyi şekilde anlatacak olan Antep turunuza eklemeniz gereken müzedir.

antep

Gaziantep gezilecek yerler arasında kesinlikle yer almalı. Biliyorum bir çoğunuz müzeleri gezmekten hoşlanmıyorsunuz. Ama burası farklı. Burada bir kültürün özeti var. Aklınıza gelecek tüm soruların yanıtı burada. Aynı zamanda şehri de yakından tanıyacak ve sonra daha detaylı gezmek isteyeceksiniz.

Related posts

Yılbaşı Programları 2018

Duygu Tunçer

Brugge Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Neden erken rezervasyon yaptırmalı?

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.