Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Bayramda Günübirlik Turları Tercih Edebilirsiniz!

Uzun süreli bir bayram tatili planı yapamıyorsanız ve nereye gideceğinize hala karar veremediyseniz, tercihlerinizi günübirlik bayram turlarından yana yapabilirsiniz.

Bayram turları ile size sunulan kolay ödeme seçenekleri ve en güzel fırsatları bile değerlendirmeye vaktiniz olmayabilir. Benim gibi yoğun çalışan ve özellikle uzun süreli –mesela 10 günlük- bir tatil için vakti olmayan herkese birkaç tavsiyem olacak.
Kurban Bayramı yılın en uzun süreli tatilleri arasında. 30 Ağustos’un ve Pazartesi Salı günlerinin de bu tatile katılıp hafta sonu ile birleştirilmesine rağmen siz de benim gibi izin kullanamayanlardansanız, günübirlik tur seçeneklerini değerlendirmekte fayda var. Bulunduğunuz şehre göre yakın bölge turlarını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz bayramın ilk günü aile büyüklerinizle ve sevdikleriniz ile bayramlaşabilir ve ardından güzel bir tur tercihi yapabilirsiniz.

Farklı Bayram Rotaları

Amasra Turları

Bayram döneminde en çok tercih edilen turlar arasındadır. Hem ulaşım kolaylığı hem de denizinin güzelliği ile bilinen bu küçük ama bir o kadar da güzel şehirde kendiniz için harika bir tur planı yapabilir ya da hazır tur seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.  Amasra gezilecek yerler listesi yapmayı unutmayın.

Akçakoca Turları

Sahili ile ünlü olan küçük ama güzel ve keşfedilmeyi bekleyen Akçakoca, kısa bit bayram turu için oldukça ideal. Hem keyif alacaksınız hem de kesinlikle huzurla gezip, ne kadar doğru bir karar verdiğinizi göreceksiniz.

Yedigöller Abant Turu

Yedigöller Abant turu kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir doğa harikası. Gezilecek en güzel noktaları, en özel manzaraları ve tabi ki geçireceğiniz en keyifli anları ile sizi de konuk edebilir. Bizim için Abant yaz kış vazgeçilmez bir yer belirtmeden geçemeyeceğim. Abant gezilecek yerler listenizi de kesinlikle hazır etmelisiniz.

Şile Ağva Turu

Denizi, küçük köyleri, konaklama seçenekleri ve daha fazlası ile sizi bekleyen Şile Ağva, eğer yakındanız günübirlik gidebileceğiniz ya da birkaç gün veya tek gece konaklayarak geri dönebileceğiniz harika bir tercih olabilir.
Heybeliada ve Büyükada Turu

İstanbul özellikle bayram döneminde ve bunun gibi uzun süreli tatil zamanlarında hep boş oluyor. Adalara gidip, bunun keyfini kesinlikle çıkarmalısınız. Büyükada gezilecek yerler ve Heybeliada gezilecek yerler için önceki yazılarıma göz atmalısınız.

Bayramı sadece evde oturup geçirmek istemeyenler için birkaç tavsiye vermek istedim. Böylece hem dinlenmiş hem de küçükte olsa güzel keşifler yapmış olabilirsiniz.

Related posts

İki Eylül Caddesi

Duygu Tunçer

Hafta sonu nereye kaçıyoruz?

Duygu Tunçer

Dünyanın En Güzel 7 Yapısı

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.