Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Bebekle Uçağa Binmenin 5 Yolu

Bebekli ailelerin en büyük sorunu tabi ki uçak ile yolculuk. İniş ve kalkışlarda yaşanan basınçtan kaynaklı olarak bebeklerin durmadan ağladığına ve hatta çoğu zaman uçuş sırasında bile bebeğin hiç susmadığına şahit olabilirsiniz.
Bebeği ile seyahat etmekten keyif alan ancak uçak yolculuğu sırasında sıkıntı yaşayanlara birkaç tavsiyem olacak. Tabi ki öncelikli olarak kıyafet konusunda yedeklerinizin yanında olduğundan ve bebek bezi, ıslak mendil, peçete, yedek poşet gibi ihtiyaçlarınızın çantanızda olduğundan emin olun.  Şimdi gelin uçakta seyahatinizi keyifli hale getirebilecek seçenekleri gözden geçirelim.

Bebek arabası

Bebek arabası size her türlü kolaylığı sağlayacak ve uçağın içine alınmakta hatta uçuş ekibi tarafından paketlenmektedir.

Sevdiği yiyeceklerden alın!

Bebeğinizin yiyeceği ve hatta en çok sevdiği lezzetleri yanınıza almanızda fayda var. Hem oyalanacak hem de en sevdiği yiyeceği yerken keyfi yerinde olacaktır.

Uçağa binmeden altını değiştirin!

En önemli detay bu. Bebeğinizin altını uçağa binmeden hemen önce değiştirmeniz onun huzuru için önemlidir. Siz de rahat edecek, böyle uçuş boyunca farklı şeylerle ilgilenebileceksiniz.

Yeni oyuncaklar verin

Bebeğinizin dikkatini çekecek olan yeni oyuncaklar satın alın ve uçuş sürenizin uzunluğuna göre birkaç tanesini yanınıza alın. Böylece her seferinde dikkatini çekecek olan farklı şeyler sunabilirsiniz.

Tablette çizgi film izlettirin!

Tablet bebeğinizin dikkatini çekiyorsa ve sevdiği çizgi filmleri izleyebiliyorsa, uçuş boyunca en azından ara ara izlettirmekte fayda.

Bebeğinizin de sizin de rahat edebileceğiniz en güzel turları planlayabileceğiniz birbirinden güzel tur planları yapmak için ucuz uçak bileti almayı ve erken rezervasyon ile otelinizi ayarlamayı unutmayın.

Ucuz uçak bileti almanın 10 yolu ve Ucuz bir tur planlamanın 5 yolu için önceki yazılarıma göz atmalısınız!
Related posts

Santorini Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

En Güzel Alanya Plajları

Duygu Tunçer

Kış tatili için Avrupa’nın en iyi 3 şehri

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.