Gezilecek Yerler
Ankara'da Gezilecek Yerler

Beypazarı

Ankara Beypazarı gezilecek yerler listenizde varsa ve siz güzel bir hafta sonu için seçiminizi Beypazarı’ndan yana yaptıysanız ne kadar güzel bir karar olduğunu bilmelisiniz. Şimdi gelin Ankara çevresinde gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alan Beypazarı’nı yakından tanıyalım.

beypazari2

Beypazarı Ankara’ya 100 km uzaklıktadır. Ortalama 1,5 saat içerisinde varabileceğiniz ve keyifle gezip görmeye başlayabileceğiniz yerlerin başında gelmektedir. Beypazarı’na gittiğiniz zaman gezmeye başladığınızda size ikram edilenleri tadabilir, beğendiklerinizden satın alabilir ve tabi ki güzel bir hafta onu için en kadar doğru bir seçim yaptığınızı görebilirsiniz.

Beypazarı’nda gezilecek yerler arasında; muhteşem manzaraya sahip Hıdırlık Tepesi, en meşhur sokak olan Alaattin Sokak,  içerisi çarşıya dönüştürülmüş 1683 yılında yapılmış olan Suluhan Kervansarayı, tarihi yakından görebileceğiniz Beypazarı Tarih ve Kültür Müzesi, Osmanlı döneminin mimari yapısını görebileceğiniz Yaşayan Müze (Abbaszade Konağı), 19 yüzyıldan kalma Adalet Konağı (Adalet Evi ve Müzesi), 1928 yılında inşa edilen Beypazarı Kent Tarihi Müzesi, Beypazarı’nın en güzel hediyelik eşyalarını bulabileceğiniz Gümüş Mağazaları, alışverişe yiyecekler ile devam etmek isterseniz Beypazarı Kuru Fırınları, doğal bitki örtüsü ve kültürel kalıntıları ile dikkat çeken İnözü Vadisi, Ormanla çevrili Eğriova Yaylası, Kirmir Çayı ve Gönen Vadisi, Tekke Yaylası ve Boğazkesen Türbesi ile Beypazarı turunuzu sonlandırabilirsiniz.

beypazari1

Ankara’ya sadece 100 km uzaklıkta olan bu güzel şehri yakından tanımak ve sıcak keyifli bir hafta sonu geçirmek isterseniz seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

Related posts

Göynük

Duygu Tunçer

Papazın Bağı

Duygu Tunçer

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.