Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Bir ülkenin yetim kaldığı gündür 10 Kasım

Ulu Öder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün ardından tam 78 yıl geçti. Acısı, üzüntüsü ve kederi hala ilk günkü gibi içimizdedir. Her siren çalmaya başladığında içimize o ateşin bir kez daha düştüğü, yolda yürüyenlerin buz kestiği akan trafiğin durduğu şoförlerin araçtan inip saygı duruşunda durduğu bir ülkedeyiz hala!

10kasim

Bunu hiçbir medeniyet, hiçbir ülke hatta hiçbir yabancı anlayamaz! 10 Kasım’ın anlamını belki bilirler çünkü dünyanın hayranı olduğu mavi gözlü sarı dev bu acı günde 09:05’te gözlerini hayata yumdu. Yetim kalan Türk milleti her yıl acısını, yokluğunu ve boşluğunu kat ve kat daha da fazla yaşıyor.

Ne olursa olsun bitmeyecek olan sevgi ve özlem!

Bugün sizinle özel bir şey paylaşacağım. 7 yaşındaki kızımı uyandırmak için odasına girdim. Okula gitmesi için hazırlanması gerekiyor. Uyandı televizyonda çizgi film izlemeye başladı ve ekranın sağ üst köşesinde Türk bayrağı ve Atatürk’ü görünce önce sevinerek “aaaa Atatürk” dedi ardından sesi ağlamaklı oldu ve “ama bugün onun öldüğü gün 10 Kasım” dedi.

ataturk1

Bu sevgi öğretilmez! Bu sevgi, bu özlem, bu hayranlık yaşanır! Bugün 7 yaşında bir kız çocuğu hiç görmediği bir adama duyduğu hayranlığı, öldüğü gün hissettiği acıyı anca TÜRK ise yaşar! Hayatının kalanında öğretmeni ve ailesinden dinlediği Atatürk’ü hayranlıkla anar! Her Anıtkabir’e gittiği zaman “keşke ölmeseydi de bir kere görebilseydim” der!

Bugün 09.05’te çalan sirenlerde bilirim ki gözleri dolacak! Bilirim ki keşke ölmeseydin Atam diyecek! Ve bilirim ki Türk geleceğinin evladına emanet ettiğin bu vatan sonsuza kadar seni unutmayacak ve emanetine hep sahip çıkacaktır!

Related posts

Bansko Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Batum’a Giderken Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

Duygu Tunçer

Uçaklarla İlgili Bilmeniz Gereken 7 Önemli Şey!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.