Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Bodrum’un En Güzel 7 Plajı

Bir tatil cenneti olan Bodrum, özellikle deniz, kum, güneş, gece hayatı ve daha fazlasını yaşayabileceğiniz eşsiz bir şehirdir. Eğlenmek, dinlenmek, yenilenmek, yazın tüm enerjisini içinizde hissetmek için tercihlerinizi Bodrum otellerinden yana yapabilirsiniz.

Bodrum plajları da bir o kadar merak edilen detayların başında geliyor. Tabi ki konaklayacağınız noktaya en yakın olanları araştırmalı, nerede ne var gitmeden bilmeli ve gittiğiniz zaman tatilin en keyifli şekilde geçebilmesi için günlük planlarınızı doğru yapmalısınız. Gideceğiniz plaj, yemek yiyeceğiniz yer, akşam eğlenebileceğiniz kulüpler ve daha fazlasını Bodrum Gezilecek yerler yazımda bulabilirsiniz.

Bodrum’un En Güzel 7 Plajı

Kadıkalesi Plajı

Yeşil ile mavinin birleştiği eşsiz bir plajdır. Özellikle narenciye bahçelerinin arasından geçip o güzel kokuyu hissetmeli ve daha sonra deniz, kum ve güneş keyfini Kadıkalesi Plajında yapmalısınız.

Bitez Plajı

Bitez’de bulunan halk plajı Bodrum’a 8 km mesafede ve en çok tercih edilen yerler arasında. Ege Denizinin tüm güzelliğine şahit olacağınız yerdesiniz.

Ortakent Yahşi

Ortakent Yahşi, Bodrum’a 10 km uzaklıkta ve özellikle rüzgar sörfü için ideal bir tercih. Tatilinize farklı bir eğlence katmak isterseniz Ortakent Yahşi plajını tercih edebilirsiniz.

Yalıkavak Plajları

Tilkicik, Paşa ve Ağaçbaşı koylarında bulunan büyük plajlar ile Yalıkavak en çok ziyaret edilen tatil beldelerinin başında geliyor. Zaten çoğu tatilci için Bodrum denilince ilk tercih Yalıkavak’tır.

Akyarlar

Bodrum’un eski bir Rum köyü olan Akyarlar, harika kumsalı ile bilinmektedir. Bodrum’a yaklaşık 20 km mesafede yer alan Akyarların kum plajları ve gece eğlenceleri de oldukça meşhurdur.

Göltürkbükü

Bodrum denince akla ilk gelen yerlerden olan Gölköy ve Türkbükü’nün birleştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Denizinin ve doğasının güzelliği ile ünlüdür.

Güvercinlik

Göl gibi denizi olan ve Bodrum’un girişinde yer alan Güvercinlik, Bodrum’a 20 km mesafede yer almaktadır. Yarımadanın en güzel noktasıdır. Çünkü koyları inanılmaz güzeldir.

Related posts

Girit Adası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

İspanya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Duygu Tunçer

Kıbrıs Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Önemli Şey!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.