Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Bremen Gezilecek Yerler

Bremen eyaletinin başkenti olan aynı isimli Bremen, Almanya Federal Cumhuriyeti’nde büyük bir liman şehridir. En keyifli ve eğlenceli tarafını gördüğünüz zaman şehrin farklı yapısında anlayabileceksiniz.

Almanya’nın tarihi şehirlerinden ve bir o kadar da farklı şehirlerinden biri olan Bremen gezilecek yerler listesinde yer alıyorsa, siz de tercihlerinizi hemen yapabileceğiniz bu güzel şehir için gezeceğiniz yerler listesi yapmaya başlayın.

Schnoor

Orta Çağ bölgesi olan Schnoor, tuğla yapımı evleri ile meşhurdur. Fotoğraf çekebileceğiniz en güzel yerler arasındadır. 14. Yüzyıldan kalan gotik mimari örnekleri ile dolu bir bölgedir.

Bremen Cathedral (St. Peter)

Marktplatz’da yer alan Bremen Cathedral (St. Peter) 1898 yılındaki restorasyon ile bugünkü halini almıştır. Saklanan mumya mezarları ile ünlü olan Bremen Katedrali kesinlikle gezmeniz gereken ilk yerler arasında olmalı.

Roland Heykeli

Roland Heykeli (Statue of Roland), 1404 yılında başpiskoposun askerleri tarafından parçalanmasının ardından yaptırılan anıtlardandır. Aslında ülkenin pek çok yerinde bu tarz anıtlar bulunmaktadır.

Marktplatz

Marktplatz (Market Square), Almanya’nın en ünlü şövalyesi Roland’ın dev heykelinin bulunduğu noktadır. 5.5 metre yüksekliğinde bir heykeldir. Ayrıca burada Belediye Sarayı da dahil pek çok eski yapı vardır.

Bremen Belediye Binası

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Marktplatz bölgesinde bulunan Bremen Belediye Binası, 40 metre uzunluğunda, 13 metre genişliğinde ve sekiz metre yüksekliğindedir.

Böttcher Caddesi

Böttcher Caddesi (Böttcherstraße), kentin en popüler turistik mekanlarının başında gelmektedir. 1926-31 yılları arasında müzeler caddesine dönüştürülen ve tarihi mekanları ile dikkat çeken yerdir.

Bremen Mızıkacıları Heykeli

Bremen Mızıkacıları Heykeli (Bremen Town Musicians), şehrin en güzel detayıdır. Eşek, köpek, kedi ve horozun üst üste sıralanmıştır. 1953 yılında Gerhard Marcks tarafından tasarlanıp Verkehrsverein der Freien Hansestadt tarafından şekillendirilmiştir.

Schlachte

Dinlenmek ve keyifli zaman geçirmek için tercih edebileceğiniz şehrin en ünlü gezinti alanlarının yer aldığı noktadır.

Übersee-Museum Bremen

Übersee Müzesi (Übersee-Museum Bremen), Bremen’in en ünlü noktalarındandır. Burada dünya çapında bir yolculuğa çıkabilir, en farklı turlarınızdan birini yapabilirsiniz.

Rhododendron Park Bremen

114 dönümlük Rhododendron Parkı, 1933 yılında kurulmuş. Sık orman dokusu ve açelya çiçekleri ile ünlü olan park bedenen ve Ruhan dinlenebileceğiniz en güzel noktadır.

Botanika

Rhododendron-Park içerisinde yer alan botanik parktır. Asya, Avustralya ve Amerika’dan gelen binlerce bitkiye ev sahipliği yapmaktadır.

İşte bu kadar keyifli ve güzel bir yerdir. Bremen belki de Almanya’da hayalini kurduğunuz sıcacık tur seçenekleri ile dolu olan şehirdir. Bence araştırmalı ve Bremen tur planlarınızı hemen yapmalısınız.

Related posts

Girit Adası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Irgandı Köprüsü

Duygu Tunçer

En ilginç ülke sınırları

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.