Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Brugge Gezilecek Yerler

Batı Flandra ilinin başkenti olan, Belçika’nın en tarihi ve en turistik şehri olan Brugge, romantik sokakları, tarihin içinden bizzat çıkıp günümüze kadar gelmiş gibi duruyor. Bu şehirde aşk başka bir güzel, tur başka bir keyifli.

Brugge gibi eşsiz bir şehre geldiğiniz zaman kesinlikle benim ilk aklıma gelen Brugge çikolataları! Efsane lezzetlerde birbirinden güzel çikolataları siz de tatmalısınız. Ayrıca danteli, kanalları ve Belçika biraları da oldukça özeldir.

brugge-grote-markt

Grote Markt (Büyük Meydan)

Büyük Meydan anlamına gelen Grote Markt, şehrin en güzel ve kalabalık noktasıdır. Belfry Çan Kulesi, dükkanları, kafeleri, restoranların bulunduğu güzel bir meydandır.

Belfry of Bruges (Brugge Çan Kulesi)

47 farklı çan sesini duyabileceğiniz Grote Markt meydanında yer alan Brugge Çan Kulesi! 1240 yılında yapılmış olan çan kulesi oldukça güzel görünümü ile sizin de fotoğraflarınızda yer almalıdır.

Begijnhof (Ten Wijngaerde)

13.ve 14. Yüzyıldan kalma yeşil ağaçlar ile çevreli olan Beginjhof, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Beginaj Yapıları ile günümüze kadar gelmiştir.

brugge-kutsal-kan-bazilikasi

Kutsal Kan Bazilikası

Basilica of the Holy Blood, farklı mimarisi ile vitraylar ile gören herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Hz. İsa’nın kanını belli günlerde bağış karşılığında Kutsal Kan Bazilikasında görebilirsiniz.

The Church of Our Lady

122 metre uzunluğu ile dünyanın en uzun ikinci tuğla yapımı kulesi olan ve 1504 yılında Michelangelo tarafından yapılan The Church of Our Lady kusursuz bir eserdir.

Groeningemuseum

18.ve 19. yüzyıla ait neo klasik parçaların bulunduğu, Belçika tarihine ait çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği gerçekten kusursuz bir müzedir.

Burg Meydanı

Nüfus Müdürlüğü binası, Belediye Binası gibi resmi binaların bulunduğu güzel bir meydandır.

Minnewaterpark

Kuğularının fotoğraflara konu olduğu, gölünün güzelliği ile kusursuz bir güzelliğe bürünün ve yeşilin en güzel tonlarını görebileceğiniz Minnewaterpark’a kesinlikle uğramalısınız.

Eski St John Hastanesi

Avrupa’nın en eski hastanelerinden olan 11. yüzyıldan kalan Eski St John Hastanesi (Old St John’s Hospital) Brugge’da görebileceğiniz yerler arasındadır.

brugge-de-halve-maan-bira-fabrikasi

De Halve Maan Bira Fabrikası

Şehrin en köklü ve eski fabrikalarından olan ve yerel bira üretimi konusunda en iyilerden olan De Halve Maan Bira Fabrikasını rehber eşliğinde gezip görebilirsiniz.

Aziz Salvator Katedrali Brugge

12.yüzyılda yapımına başlansa da anca 15. Yüzyıl da tamamlanan Aziz Salvator Katedrali’ni de görmelisiniz.

Brugge Belediye Sarayı

Gotik mimarisi ile ön plana çıkan meydanda yer alan Belediye Sarayı, 1300 civarında penceresi ve bayraklı ihtişamlı görüntüsü ile her yıl turistlerin en çok uğradığı noktaların başında geliyor.

brugge-cikolata-muzesi

Brugge Çikolata Müzesi

Benim gibi çikolata aşığı iseniz ve farklı tatları denemekten vazgeçemiyorsanız, tadım yapabileceğiniz ve sevdiğiniz ürünleri satın alabileceğiniz Brugge çikolata müzesine kesinlikle uğramalısınız.

Romantik ve bir o kadar da keyifli bir şehri gezip görmek isterseniz tercihlerinizi hemen yapabileceğinizi ve tabi ki en uygun fiyatlı tur için erken rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız. Benden size tavsiye!

Related posts

Irgandı Köprüsü

Duygu Tunçer

Bayramda Son Dakika Tatil Fırsatı

Duygu Tunçer

Gün doğumunu izleyebileceğiniz en güzel 3 yer

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.