Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Budva Gezilecek Yerler

Karadağ gibi eşsiz bir sahil şeridine sahip olan ülkenin en güzel sahil kasabalarından olan Budva, hayal ettiğiniz tatil için harika bir tercih olacaktır. Budva denizi, küçük plajları ve tarihi özellikleri ile oldukça farklı bir yerdir. Hem keyifle gezip dolaşabileceğiniz hem de özellikle yaz tatili için planlarınızı yapabileceğiniz küçük bir kasabadır. Ancak her yıl milyonlarca turist konuk etmektedir.Budva turları sırasında gezip göreceğiniz ve yakından tanıyabileceğiniz pek çok nokta var. Şimdi gelin Budva hakkında merak edilenleri inceleyelim.

Old Town (Eski Şehir)

Old Town, Budva’da en çok ziyaret edilen yerdir. Budva’nın en önemli gezi noktası olan Old Town, 2500 yıllık geçmişi ile oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Her bir köşesinin tarih koktuğu doğrudur. Dar sokakları, meydanları, Orta Çağ’dan kalma duvar ve kuleleri ile büyüleyicidir.

Sveti Stefan

15.yüzyılda saklanma ve silahları ateşleme noktası olarak kullanılan Sveti Stefan, Karadağ’ın en ünlü yerlerindendir. Muhteşem sahilinde denize girmek isterseniz, uğramalısınız.

Sveti Nikola Adası

Sveti Nikola Adası tamamen doğal yaşamın yeridir. Hawaii olarak da bilinir ve çevredeki en önemli yerlerden biridir.

Petrovac

Deniz kenarında bir kasabadır. 600 metrelik kumlu bir sahile sahiptir ve turistlerin uğrak noktasıdır.

Dans Eden Kız Heykeli

Budva diye bir arama yaptığınız zaman karşınıza çıkacak olan en meşhur fotoğrafların başında gelmektedir. Old Town manzarası ile bir arada fotoğraflanmasını şiddetle tavsiye ederim.Hisar (The Citadel)

Budva’nın en yüksek noktasında yer almaktadır. 1836’da inşa edilmiş ve girişi 2 Euro’dur. Tabi ki geçen yıllar içerisinde genişletilmiş ve oldukça büyümüştür.

Early Christian Basilica

5.yüzyıldan kalma bir bazilika olan Early Christian Basilica, kültür, din ve ticaret için önemli bir yere sahiptir.

Open Art Studio

Sanat, felsefe, hayat gibi konularda tartışmaların yapıldığı ruhani bir yerdir ve farklı bir yapıya sahiptir.

Roman Necropolis

1937 yılında bir otelin inşaatı sırasında bulunan Roman Necropolis, MÖ 4 -1. yüzyılları arasında yapıldığı düşünülmektedir. 1950 – 1980 yılları arasında yapılan çalışmalar ile günümüzdeki haline gelmiştir.

Deniz kum ve güneş keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz Budva ve gezilecek yerleri ile bu yıl için tatil planınızı bence hemen yapabilirsiniz. Ayrıca Balkanlara hazır gitmişken Balkanlarda Görülmesi Gereken 9 Yer yazıma göz atarak çevrede gezebileceğiniz diğer şehirleri de inceleyebilirsiniz.

Related posts

Roma Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kentpark

Duygu Tunçer

Amsterdam Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

1 comment

Nurten 11 Mayıs 2017 at 21:06

Harika bir yermiş…İnşaallah gider-görürüz…❤

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.