Bursa Arkeoloji Müzesi

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Bursa Arkeoloji Müzesi

Yazar Duygu Tunçer   /     26 Eki, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , , , ,

Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa, 2016 yılında Dünyada yaşanabilir şehirler arasında 28.sırada yerini almıştır. Türkiye’de 1. Sıradadır. Bu kadar güzel bir şehri yakından tanımaya hazır mısınız?

Tarihinin oldukça geçmişe dayandığı, farklı özelliklerini gezip görebileceğiniz müzeleri, şehir merkezi ve daha fazlasını ziyaret edebileceğiniz harika bir şehirdir Bursa.

bursamuze

Bursa gezilecek yerler listesi yapmaya karar verdiyseniz tabi ki rahat ve keyifli bir gün geçireceğiniz hatta hafta sonu planlayabileceğiniz eşsiz bir şehirde olduğunuzu bilmelisiniz.

Anadolu’nun farklı bölgelerin getirilmiş ve yaşanmışları ile size farklı duygular yaşatacak olan Bursa Arkeoloji Müzesi, Bursa’ya geldiğiniz zaman gezip görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

1904 ve 1972 yılları arasında toplanan Bithynia ve Mysia bölgelerinde çıkartılmış olan Anadolu’nun farklı bölgelerinden getirilmiş en güzel eserleri görebilirsiniz.

Müze Reşat Oyal kültür parkı içerisinde yer alıyor. Bursa Arkeoloji Müzesi ve çevresindeki en güzel noktaları gezip görmek ve tarihi öneme sahip en farklı noktaları tanımak sizin elinizde.

Gelmiş olduğunuz güzel şehirde sizi bekleyen birbirinden özel yerleri önceden araştırıp planlama yapmak hepsinden önemli olandır. Çünkü bir gezi planı yapmadan yola çıkmak size sadece zaman kaybı yaratacaktır.

bursamuze1

Bursa Arkeoloji Müzesi ya da Kültür parkı çevresinde görebileceğiniz en güzel noktaları incelediğiniz zaman yola çıkmadan güzergahınızı belirlemiş olursunuz. İşte bunun için araştırmak şart. Bunun için Bursada gezilecek yerleri incelemeye devam ediyoruz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*