Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Bursa Kalesi

Bursa’da gezilecek yerleri incelemeye devam ediyoruz. Tarihteki önemli yeri ve tabi ki tarihi yapıları ile ön planda olan Bursa güzel bir hafta sonu geçirebileceğiniz şehirdir.

Keyifle güzel bir hafta sonu planlamak isterseniz elinizi çabuk tutmalısınız. Aslında kara kış gelmeden gidip görmelisiniz. Ama benim gibi kar hastası iseniz Bursa kar yağdığında da eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Hayal ettiğinizden daha da güzel yerler görüp tanıyabilir, tarihimizin ne kadar da güçlü olduğunu bizzat görebilirsiniz.

bursakalesi1

Bursa Kalesi M.Ö. 1.yüzyıl’da yapıldığı düşünülmektedir. Bursa’nın en tarihi yapılarından biri olan Bursa Kalesini bağımsız bir krallık haline gelen Bithynialıların yaptığı düşünülmektedir.

Günümüze kadar ayakta kalan ve küçük tamiratlar ile sağlamlaştırılan kaleyi gezip görebilir hatta surlarının güzelliğine hayran kalabilirsiniz. Bursa Kalesi ve çevresindeki tüm güzellikleri gezmek için güzel bir gün ayırmalısınız.

Özellikle Bursa’nın en güzel lezzetlerini tatmalısınız. Bursa iskenderini yemeden dönmeyin. Mümkünse küçük ipekten birkaç parça şey satın alın. En azından hatıra olarak yanınızda kalır ve bir anısı olur.

bursakalesi2

İlk başta da söylediğim gibi kesinlikle soğuktan hoşlanmıyorsanız sonbahar bitmeden gidin. Ancak kar yağarken eşsiz manzaralara şahitlik etmek isterseniz önümüzde güzel bir kış var.

Related posts

Lyon Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

En Popüler 5 Seyahat Uygulaması

Duygu Tunçer

Gece Hayatı En Eğlenceli Tatil Yerleri

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.