Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Bursa Kapalı Çarşı

Bursa gezilecek yerleri ve kaplıcaları ile ünlü bir şehirdir. Bursa’da konaklayacağınız yeri özellikle şehir merkezine yakın seçmenizi ve bu yüzden gideceğiniz her noktaya rahat rahat ulaşmanızı tavsiye ederim.

Bursa tarihteki önemli yeri ile de bilinmektedir. Tarihi mekanları, çarşıları ve tabi ki kaplıcaları ile herkesin tekrar gelmek isteyeceği bir şehirdir.

bursa

Bursa gezilecek yerler listesi yapmaya karar verdiyseniz listenin ilk başında Bursa Kapalı Çarşı gelmektedir. Bursa’nın merkezi yeri Heykel semtinde yer alan çarşının en güzel tarafı çevresinde farklı gezilecek çok fazla yerin olmasıdır.

İpek Han ve Koza Han Bursa’da Kapalı Çarşı çevresinde gezilecek yerlerin başında gelmektedir. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim Bursa’ya geldiğiniz zaman kıymalı ya da kuşbaşılı pide yemeden gitmeyin tabi ki birde Bursa İskender yemeden olmaz.

Bursa’da sevgiliyle gezilecek yerler konusunda da aradığınız tüm bilgileri burada bulabileceksiniz. Çünkü bu hafta konuk oluğumuz şehir Bursa. Bursa’nın en güzel noktalarını, gezilecek yerlerini ve merak ettiğiniz noktaları yakından tanıyacağız.

bursa1

Fraklı bir tur planı yapmak istiyorsanız ya da sevdikleriniz ile eğlenceli bir hafta sonu planlamak istiyorsanız Bursa gibi güzel bir şehri araştırmalı ve incelemelisiniz. Kendiniz için farklı bir Bursa gezilecek yerler listesi çıkarmalısınız. Bu sizin hem kısıtlı olan zamanınızı en iyi şekilde kullanmanızı sağlayacaktır hem de şehrin en güzel lezzetlerinin tadına rahat rahat bakacak zamanınız kalacaktır. O zaman planlar yapılsın. Gezip göreceğiniz ve keyfini çıkaracağınız farklı tur seçenekleri için kendinize bir iyilik yapın ve Bursa hakkında bilmeniz gerekenleri araştırın.

Related posts

Dünyanın en yüksek binası nerede?

Duygu Tunçer

İspanya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Duygu Tunçer

Lefkoşa Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.