Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Çeşme Gezilecek Yerler

İzmir’in en çok ziyaret edilen ve tatil için tercih edilen noktalarının başında gelen Çeşme tatil fırsatları ve tabi ki en meşhur noktaları ile size en konforlu olanı sunacaktır. Çeşme otelleri arasından en uygun olanı yakalamak ve sevdikleriniz ile en rahat tatil planını hayata geçirmek için tatil tercihlerinizi ne kadar erken yaparsanız sizin için o kadar iyi olacaktır.
Çeşme tatili planlarınız varsa ve siz Çeşme’nin en güzel noktalarını gezip görmek isterseniz gün gün planlayabileceğiniz bir tatil programına ihtiyacınız olacak. Şimdi gelin; Çeşme gezilecek yerler listesi yapalım.

Çeşme Kalesi

Bayezid’in tahtta olduğu 1508 yılında inşa edilmiş olan Çeşme Kalesi, Cumhuriyet Meydanı’na yakın yer almaktadır. Çeşme Müzesi de kalenin içerisinde yer almaktadır.

Altınkum Plajı

500 metrelik tertemiz kumsalı ile en keyifli deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarabileceğiniz yerdir. Çeşme ilçe merkezine sadece 10 dakika mesafede yer alan Altınkum Plajı üzerinde beach kulüpler yer almaktadır.

Erythrai Antik Kenti

Çeşme’ye 26 kilometre uzaklıktaki Ildırı Köyü’nün sınırları içerisinde yer alan Erythrai Antik Kenti, kırmızı renkli toprağı ile ünlüdür. 12 Ion kentinden birisi olan tarihi yeri kesinlikle gezip görmelisiniz.

Ilıca Plajı

İzmir’in en meşhur plajı olan Ilıca Plajı, sıcak ve bol mineralli suları nedeniyle şifa arayanların ilk durağı oluyor. Denizi de çok derin değildir, bu yüzden çocuklu tatilcilerin en çok tercih ettiği yerdir.

Aya Yorgi Koyu

Aya Yorgi Koyu, Çeşme plajları içerisinde en meşhur olanıdır. Beach kulüpleri ile ünlüdür. Gece ve gündüz konserler izlemeniz mümkün.

Dalyan

Dalyan, en farklı noktaları, en keyifli plajları ve Ege’nin en keyifli taraflarını keşfedebileceğiniz yerdir. Kocakarı Plajı özellikle görmeniz gereken yerdir.

Ilıcalar

42-55 °C arasında sıcaklığa sahip termal alanlarda romatizma, sindirim sistemi, kadın, deri hastalıkları gibi pek çok hastalığa iyi geldiği düşünülen Ilıcalar’a da uğramalısınız.

Delikli Koy

Alaçatı ile Ovacık arasında yer alan Delikli Koy 2 plajı birbirinden ayıran doğal bir oluşumdur. Burada özellikle güneşi batarken izlemenizi tavsiye ederim.
Eşek Adası

Eşek Adası, tertemiz koyları ve sualtı sporlarına elverişli tarafı ile özellikle tekne turları ile en çok tercih edilen rotadır.

Çeşme Çarşısı

Tabi ki bir tatil beldesine gelip alışveriş yapmamak olur mu? Çeşme Çarşısı, küçük ama bir o kadar gösterişli ve tabi ki oldukça güzel dükkanları ile sizi bekliyor. Hediyelik eşyalar alabilir, tatilin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Daha önceki yazımda da Çeşme’de Mutlaka Yapılması Gereken 7 Şey yazmıştım, okumalısınız.

Related posts

2017 Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Duygu Tunçer

Heybeliada Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Hafta sonu nereye kaçıyoruz?

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.