Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Çikolatası ile ünlü 6 ülke

Bayanlar baylar aranızda çikolatayı sevmeyen varsa hemen bir sonraki yazıma geçiş yapabilir. Ama bence bir göz atın. Sonuçta çikolata mutluluk verir. Çikolata yendikten ortalama 30 dakika sonra kalbinizin daha güzel atmasını ve hayata daha olumlu bakmanızı sağlar.
Çikolata bitter, sütlü ya da beyaz olarak üçe ayrılsa da dünya üzerinde milyonlarca çeşidini saymak mümkündür. Hayal ettiğinizden daha güzel lezzetleri tadabileceğiniz ve bir çikolata aşığı olarak gidebileceğiniz en güzel ülkelerden 6 tanesini sizi için seçtim. Çünkü en güzel çikolatalar burada!

Brüksel, Belçika

Belçika çikolatası ile ünlüdür. Brüksel çikolata dükkanları ile dünya üzerinde isminden en çok söz ettiren şehirdir. 17.yüzyıldan günümüze kadar gelen ve değişen lezzetleri ile milyonlarca insanı büyüleyen harika bir lezzettir. İspanyolların kakaoyu 17. Yüzyılda bu ülkeye getirmesi ile harikalar yaratılmaya başlandığını biliyor muydunuz?

Zürih, İsviçre

Sütlü çikolatanın doğum yeri olan Zürih, Lindt & Springli yani dünyanın en meşhur çikolata markalarının çıkış yeridir. Çikolata müzeleri ve tabi ki dükkanları ile de kesinlikle ziyaret edilmesi gereken en güzel ve tatlı şehirlerin başında geliyor.

Barselona, İspanya

Avrupa’da ilk çikolata ile tanışan ülke İspanya’dır. İlk çikolataya makinesi bu ülkede 17.yüzyılda yapılmıştır. Barselona‘da Museu de la Xocolata isimli bir çikolata müzesi bulunmaktadır. Kakaonun ana vatanıdır.

Paris, Fransa

Tatlı ve çikolata konusunda ünlü olan bir diğer ülkedir. Çikolatayı sadece çikolata olarak değil hamur işlerinde de en iyi şekilde kullanan ülkedir. Kesinlikle tatmanız gereken pek çok lezzet vardır.

Londra, İngiltere

Fransa’dan çikolata yapmayı öğrenen İngiltere, şuanda çikolata konusunda Fransa’dan 1 adım önde diyebiliriz. Bir çok çikolata festivali ve etkinliği ile isminden sıkça söz ettirir.

San Francisco, Kaliforniya

San Francisco‘da bulunan Amerika’nın ünlü çikolata markası Ghirardelli, geleneksel pek çok lezzetin bulunduğu markadır. 200 yıllık geçmişi ile günümüzde festivallerde boy gösteren dev marka Kaliforniya doğumludur.
Related posts

En Doğal ve Ucuz Tatil Yerleri

Duygu Tunçer

Yerköprü Şelalesi

Duygu Tunçer

İstanbul Madame Tussauds Müzesini Gezdik!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.