Demre

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Demre

Yazar Duygu Tunçer   /     08 Kas, 2016  /     Antalya'da Gezilecek Yerler  /     , ,

Antalya’nın en güzel noktaları, en güzel tarafı ve tabi ki en kusursuz hizmet veren otellerinde sevdikleriniz ile güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

demre1

Sadece yaz sezonu değil Antalya sonbahar ve ilkbahar sezonu boyunca da pek çok turist konuk etmektedir. Tabi ki bunda Akdeniz ikliminin etkisi büyüktür. Ocak, Şubat ve Mart aylarında sık yağış alan şehri bunun dışında kalan 8-9 ay boyunca ziyaret etmek mümkün. Özellikle yaz sıcaklarını benim gibi sevmeyenler için Eylül ve Ekim ayları inanılmaz güzel bir seçim olacaktır.

Tarihte oldukça farklı hikayeleri bulunan bir yere gidiyoruz bugün. Demre!

Noel Babanın burada yaşadığına inanılan Demre’deyiz! Efsaneye göre Noel Baba kente ilk geldiğinde büyük bir fırtına kopmuş. Kentin yarısını deniz yutmuş. Noel baba dua etmiş ve ardından fırtına durmuş. Dua ettiği yerde bir kilise yapılmış ve yıllarca Hristiyanlar buraya hacı olmak için geliyorlarmış. Çünkü Noel Baba Kilisesi’nde Meryem Ana’nın görüldüğüne inanıyorlar.

demre

Antik kalıntıların yarısı denizin altında olduğu için çoğu insan bu inanışın doğru olduğunu düşünüyor.  Tarihteki önemli yeri ile Antalya ve beldelerinde işte bu kadar farklı inanışlar yer alıyor. Demre’ye gittiğiniz zaman yer alan kiliseyi gezip görebilir, denizin altında kalan kısımları ise tüplü dalış ile görebilirsiniz. Hazır gitmişken böyle bir farklılığı da yapabilirsiniz. Daha önce hiç dalmadıysanız da kısa eğitimler sonucu eğitmeniniz ile dalabiliyorsunuz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*