Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Denizi En Güzel 10 Yer

Dört bir yanı cennet olan Türkiye’nin en güzel koylarını gezmeye hazır mısınız? Bir tatil için sizi bekleyen en keyifli noktaları gitmeden araştırmalı ve kesinlikle keyfini çıkaracağınız yerleri önceden seçmelisiniz. Planınızı ona göre yapmalı ve tabi ki en konforlu ve en eğlenceli yaz tatili planı için seçenekleri değerlendirmelisiniz.
Sizin için denizi en güzel olan 10 plajı araştırdım. Bunlar aslında insanların önerdiği, yorum yaptığı ve tabi ki en çok tercih edilen ve ulaşımı kolay olan yerler. Ayvalık’tan Lara’ya, Marmaris’ten Gökçeada’ya kadar pek çok seçenek var içinde kesinlikle göz atmalı ve yaz tatili planınızı ona göre yapmalısınız.

Sarımsaklı Plajı (Ayvalık)

Sarımsaklı tabi ki Ayvalık denilince ilk akıllara gelen plaj. Altın gibi kumları ve denizinin temizliği ile efsane bir yerdir. Benim içinde kesinlikle ilk sırada yer alandır. Ege sahillerinin en çok tercih edilen plajları başında ilk sırada gelmelidir.

Kefalos Plajı (Gökçeada)

Gökçeada windsurf ve kitesurf turizmine açıldıktan sonra daha da isim yaptı. İşte bunun için ilk sıralarda olan ve sıkça adını duyduğumuz Kefalos plajı sizin içinde tatilin doğru adres olabilir.

Ayazma Plajı (Bozcaada)

Bozcaada’nın en büyük ve en bilinen plajı olan Ayazma, geniş ve kumluk sahili ile ünlüdür. Plaja Bozcaada merkezden kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise gittiğinizde bir motor kiralayarak tüm adayı gezebilirsiniz.

Lara Plajı (Antalya)

Lara, yüzyıllar öncesinden günümüze kalan en güzel plajlardandır. İnce kumu, masmavi denizi ve mavi bayraklı oluşu ile son 5 yıldır her zaman en çok tercih edilen Antalya plajlarının başında gelmektedir.

Kaputaş Plajı (Kaş)

Kaputaş plajı Kalkan ve Kaş arasında görebileceğiniz ve görünce büyülenebileceğiniz harika bir seçimdir. Turkuaz renkli denizi ile ne kadar kusursuz bir terde denize gireceğinize sizde görünce inanamayacaksınız.

Ölüdeniz (Fethiye)

Fethiye’nin en güzel koyu olan, dünyaca ünlü Ölüdeniz, harika doğası ve denizinin güzelliği ile bilinmektedir. Zaten anlatmaya gerek yok. Fotoğraflarını gördüğünüz an kendiniz için ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı siz de göreceksiniz.

Çıralı Plajı (Antalya)

Caretta carettalara ev sahipliği yapan en özel plajların başında gelen Çıralı plajı, listede yer alan 2. Antalya plajı. Plaja gitmek için Kral Zeus’un mezarını, antik tiyatro ve hamam kalıntılarını geçmeniz gerekiyor. Kusursuz bir gezi planını da böylelikle gerçekleştirmiş olacaksınız. Benden size tavsiye.

Ilıca (Çeşme)

Çeşme’ye 5 km uzaklıkta yer alan Ilıca plajı, Çeşme’nin kesinlikle en kusursuz plajıdır. Ilıca denizinin içinde sıcak su kaynakları bulunmaktadır ve ismini buradan almaktadır.

Ovabükü (Datça)

Datça, Mesudiye köyünde yer alan en güzel koydur. Gerçekten Datça yarımadasına gizlenmiş olan doğal güzellikleri bulmak için harika bir başlangıçtır.

Amos (Marmaris)

Marmaris’e 24 km. uzaklıkta yer alan Amos, iki tatil köyünün arasına saklanmıştır. Plaj çakıl taşlıdır ancak denizi muhteşemdir. Tiyatro, sarnıç, tapınak ve anıtlar ile çevrili tarihi bir noktada yer almaktadır.

Kesinlikle tatil için tercih edebileceğiniz en güzel noktaları seçmek için doğru yerdesiniz.
Antalya gezilecek yerler listesi yapabilir ya da Marmaris gezilecek yerler listesi yaparak tatilinizi hemen şekillendirebilirsiniz.

Related posts

Odunpazarı

Duygu Tunçer

Paris Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Trabzon Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.