Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Dubai Gezilecek Yerler

Arap Yarımadasında Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten biri olan Dubai, hayalini kurduğunuz gibi büyüleyici özellikleri ile sizi bekliyor.

burj-al-arab

Burj Al Arab

Dubai Gezilecek Yerler listesinde ilk sırada yer alması gereken Burj Al Arab, eşsiz manzarası ile sizi de büyüleyecektir. Şehrin simgesi haline gelen 7 yıldızlı Burj Al Arab oteli de burada yer alıyor. Yelken Otel olarak bilinen yapının güzelliği gerçekten efsane. Otelin ve restoranının fiyatları oldukça yüksek, söylemeden geçmeyeyim.

Burj Khalifa

Burj Khalifa Dubai’nin değil aynı zamanda dünyanın da en önemli yapılarının başında geliyor. 828 m uzunluktaki bina bu zaman kadar ki dünyanın en yüksek binası unvanına sahip. Burj Khalifa içerisinde gezip göreceğiniz pek çok tesis var. 2 ayrı seyir terası ile de manzaranın keyfini çıkaranızı sağlıyor. Tabi yükseklik korkunuz yoksa…

the-dubai-mall

The Dubai Mall

Dubai Gezilecek Yerler The Dubai Mall yani alışverişin merkezi var. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan The Dubai Mall, 635 adet mağazaya ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de bulunmayan birçok ünlü markanın mağazasını burada bulabilirsiniz.

Dubai Müzesi

Dubai Museum şehrin en eski yerleşim yerlerinden Al Bastakiya Bölgesinde yer alıyor. 1971 yılında açılan bu müzede Emiratilerin geçmişteki yaşam tarzlarını en iyi görebileceğiniz şeyler sergileniyor.

Madinat Jumeirah

Souk Madinat Jumeirah Dubai’deki en özel yerlerden biri. Burj Al Arab’ın hemen yanında yer almaktadır. Bastakiya’nın rüzgar kulesi evlerinden ilham alarak yapıldığı tur sırasında size verilecek olan bilgiler arasındadır. Jumeirah Mina A’Salam ve Jumeirah Al Qasr adında iki ayrı otel de burada bulunmaktadır.

palm-jumeirah

Palm Jumeirah

Dubai’de hayran kalacağınız pek çok yapının arasında en özelinde sıra! 3 adadan oluşan Palmiye Adaları’ndan biri olan Palm Jumeirah Adası, kıyıdan denizin doldurulması ile yapılmış olan parçadır.  İçerisinde 30’dan fazla işletmenin yer aldığı projeyi siz de gezip görebilirsiniz.

Dubai Marina

Yaz akşamlarında oldukça sıcak olan JBR Walk ve Dubai Marina’yı akşam saatlerinde gezip görmenizi tavsiye ederiz. Hem hava biraz serinlemiş olur hem de ışıkları ile daha da keyifli görünüyor.

Jumeirah Camii

1975 ile 1978 yılları arasında Fatimi tarzında yapılmış olan Jumeirah Camii, Müslüman olmayanların ziyaret edebilecekleri tek camidir.

Mall of the Emirates

2.büyük alışveriş merkezidir ayrıca bir de SKI Dubai adındaki yapay kayak pisti ile herkesin ilgisini çekmektedir. Normalde hava dışarıda 45-50 derece iken kayak zevkini siz de yaşayabilirsiniz.

dubai-altinciler

Dubai Altıncılar Çarşısı

Dubai’nin en eski yerleşim yerlerindendir. Altına merakınız varsa bilezikler, kolyeler, yüzükler, küpeler ve külçe altın ve mücevher alabileceğiniz yerdir. Çarşı Cuma günleri 16.00-22.00 arasında açık fakat 13.00-16.00 saatlerinde dükkanlar kapalı oluyor.

Wild Wadi Water Park

Burj Al Arab ve Jumeirah Beach Hotel’in arasında bulunan Dubai’nin ünlü su parklarındandır. 11.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor ancak yazın en sıcak günlerinde 11.00-21.00 saatleri arasında konuk kabul ediyor. Eğlenceli ve farklı havuz seçenekleri ile Dubai’de sıcağın keyfini çıkarabilirsiniz.

dubai-aquarium

Dubai Aquarium

Dubai Aquarium, dünyanın en büyük akvaryumlarından olma özelliğine sahip. 10 Milyon litrelik su tankı, 140 türde, 33.000 su canlısının yer aldığı akvaryumu siz de gezip görmelisiniz.

Dubai’nin en keyifli taraflarını size aktarmaya çalıştım. Farkını ortaya koyacağınız ve eğlenceli bir tur düzenleyebileceğiniz kesin. Bunun için erken rezervasyon seçeneklerini hemen yakalamalısınız, benden size tavsiye!

Related posts

Çikolatası ile ünlü 6 ülke

Duygu Tunçer

Girne Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kıbrıs Hakkında Bilmeniz Gereken Şeyler Var!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.