Gezilecek Yerler
Antalya'da Gezilecek Yerler

Düden Şelalesi

Tarihi güzellikleri, doğal özellikleri ve tabi ki tatil cenneti oluşu ile bilinen Antalya, yılın her mevsimi güzeldir. Yağmur çamur dinlemeden ya da yaz sıcağına aldırış etmeden keyfini çıkarabileceğiniz bir Antalya turu planlamaya hazır mısınız?

duden2

Akdeniz’e hayran biri olarak yazın sıcağını hiç sevmesem de ve hatta bunu her yazımda dile getirsem de en eğlenceli zamanların o zamanlar olduğunu biliyorum. Ama Antalya sadece tatil cenneti değildir. Tarihi özellikleri ve geçmişten günümüze gelen en farklı tarafları ile siz de Antalya’yı yakından tanıyabilirsiniz. Geldiğiniz zaman gezip göreceğiniz yerler hakkında bilgi sahibi olmalı ki en keyifli tarafı yaşamalısınız. Zamanınızı boşa harcamadan günlük planlarınıza dahil edebileceğiniz yerlerin listesi çıkarmalısınız. İşte onlardan biri de Düden Şelalesi!

Antalya’da iki noktada yer alan Düden Şelalesi’nin asıl olanı Kepez tarafında yer alanıdır. Diğeri ise denize döküldüğü noktadır. Merkezde falezlerden hemen aşağı döküleni zaten gezerken görmeniz mümkün. Diğerine ise araç ile ya da toplu taşıma ile ulaşabiliyorsunuz ya da dilerseniz tekne turu ile de gezip görmeniz mümkün.

duden

Bunca güzel tarafı varken bu şehrin, her yıl tatile gelip de hiçbir tarafını gezip görmemek inanılır gibi değil. Biliyor muydunuz? Yabancı turistler her yıl geldikleri bu şehirde yine her yıl farklı noktaları gezip görmek için turları tercih ediyor. Bence kesinlikle kendinize bir tur planı yapın ve sevdikleriniz ile eşsiz bir tur yapmak için hazırlıklarınızı erkenden tamamlayın. Unutmayın Antalya sadece yazın değil bu mevsimde de harikadır.

Related posts

Antalya Kanyonlar Mağaralar ve Şelaleler

Duygu Tunçer

Hadrian Kapısı

Duygu Tunçer

Antalya Antik Kentler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.