Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Dünyanın En Güzel 7 Noktası

Belki de yeryüzünde görebileceğiniz en güzel noktaları ziyaret etmek, doğal özellikleri ve tabi ki kültürel farkları ile en keyifli yerleri gezmek isterseniz size birkaç tavsiyem olacak. Dünyanın en güzel 7 noktasını keşfetmeye hazır mısınız?Gokyo Gölleri, Nepal

17.000 feet yüksekte Himalayalar‘da olan bu göllerde su ve bulutların buluştuğu noktayı görmek mümkün. Yeryüzünde böyle başka bir nokta daha göremezsiniz. Devasa Ngozumpa buzulu tarafından beslenen altı tane göl, dünya üzerindeki en yüksek noktadaki su kaynağıdır.

Çikolata Tepeleri, Filipinler

Soğuk mevsimde yeşil ve nemli görünen, kuru dönemde tam anlamı ile çikolata gibi görünen, Çikolata Tepeleri, Filipinlerin en çok ziyaret edilen noktasıdır. Bohol‘un başkenti Tagbilaran‘dan tura katılarak buraya ulaşabilirsiniz.

Kelimutu Dağı, Endonezya

Endonezya’nın en farklı noktasıdır. Flores Adası‘nda bulunan Kelimutu’yu mutlu eden üç krater gölü yıllar içerisinde renk değiştirmiş ve Batı Flores’den Ende‘ye uçmak en kolay ulaşım noktasıdır.

Zhangye Danxia, Çin

Tektonik hareketler sonucunda milyonlarca yılda oluşmuş, 2010 yılında UNESCO, altı alanı Çin Danxia‘nın değeri olarak tanımış, harika bir doğa oluşumudur. Zhangye‘den buraya günlük turlar ile gelebileceğiniz ve ulaşımın pek kolay olmadığı noktadır.

Hang Son Doong Mağarası, Vietnam

Bu mağara dünyanın en büyük mağarasıdır ve içini size gezdirebilmesi için lisanslı bir rehbere ihtiyacınız var. Ho Khanh, Soon Doong‘u 1991 yılında bir fırtına esnasında buraya sığınıp keşfetmiştir. Boeing 747 uçağın sığacağı kadar büyüktür.Ban Gioc Detian Şelaleleri, Vietnam – Çin Sınırı

Kayalıklar ve yemyeşil orman ile çevrili olan şelaleler bu Son Nehrine dökülür ve harika manzaralar oluşturur. 3 – 4 saat süren bir otobüs yolculuğu ile buraya gelebilir, Çin tarafından daha kolay ulaşabilirsiniz.

Jigoku Valley Japan

Shikotsu Toya Milli Parkı‘nın parçası olan Jigoku Vadisi, Noboribetsu istasyonuna tren ile ulaşarak otobüs aktarması ile gelebileceğiniz yerdir. Asya’ya, Japonya’ya seyahat ediyorsanız Jigoku Vadisi’ni mutlaka görmelisiniz.

Related posts

Bremen Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Nisan Ayında Gezilecek En Güzel 5 Yer

Duygu Tunçer

Bangkok Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.