Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Dünyanın En Güzel 7 Plajı

Yaz yaklaşırken sizin için dünyanın en güzel 7 plajını araştırdık. Erken rezervasyon seçenekleri ile tatil planlarınızı yapabileceğiniz gibi yurt dışı tur seçeneklerini ya da yurt dışı otel planlarınızı da hemen yapabilirsiniz.  Bunun için gitmek isteyeceğiniz noktaya karar vermeli ve tercihlerinizi daha fazla geç kalmadan yapmalısınız. İşte size bunun için dünyanın en güzel 7 plajını araştırdım…
1. Playa del Amor, Marietas Adaları, Meksika

Meksika’da bulunan Marietas Adalarının plajları 7.sırada kendine yer buluyor. Gördüğünüz zaman hayran kalacağınız kadar güzel. Playa del Amor, “Saklı Plaj” anlamına gelmektedir.

  1. Anse Source d’Argent, La Digue, Şeyseller

Şeyseller’in muhteşem bir noktası olan Anse Source d-Argent, La Digue’de bulunmaktadır. eşsiz denizi, parlayan kumları ve dünyanın en muhteşem noktasında deniz, kum ve güneş keyfini yaşayabilirsiniz.

  1. Sunset Plajı, Brunswick Adaları, Kuzey Karolina

Kuzey Karolina’da yer alan Sunset Plajı Brunswick Adalarının eşsiz plajlarındandır. 1970’lerden sonra meşhur olan plajdır.

  1. Bowman Plajı, Sanibel Adası, Florida

Florida’nın  Sanibel Adasında yer alan Bowman Plajı deniz kabukları ile çevrilidir. Meksika Körfezi kıyısındaki plaj görülmeye değer güzelliklerdendir.

  1. LymeRegis, İngiltere

İngiltere’nin Lyme Regis 180 milyon yaşındaki spiral şeklindeki fosil kalıntıları ile ünlüdür. Özellikle Mayıs ayında fosil festivali ile ünlüdür. Ayrıca İngiltere’nin Jurassic Park Plajı olarak bilinir.

  1. Cannon Plajı, Oregon

Oregon’da yer alan Cannon Plajı oldukça geniş bir plajdır. Özellikle hayvan severlerin Ekim ayında ziyaret ettiği Cannon plajında köpek şovları yapılmaktadır.

  1. Noordwjk Plajı, Amsterdam

Amsterdam’ın en ünlü ve güzel plajı olan Noordwijk plajı, restoran ve dinlenme alanlarının yanı sıra  köpekler için ayrı bir plaj da yer alıyor.

Şimdi dileyin nerede olmak istersiniz?
Related posts

Santorini Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Avrupa’nın en tehlikeli 4 şehri

Duygu Tunçer

Vizesiz Gidebileceğiniz Avrupa Ülkeleri

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.