Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Dünyanın En Güzel 7 Yapısı

Gidip, gezip görmek istediğiniz ülkelerin özelliklerini araştırmak, tanımak ve en farklı yapılarını ziyaret etmek için tabi ki önceden araştırmalısınız. En keyifli tur seçenekleri ile tanıyabileceğiniz ülkeler, şehirler, tarihi özellikler, en lezzetli yemekler ve tabi ki şehrin en güzel yapısı belki de sizde hayranlık uyandıracak ve keyfini çıkaracağınız harika bir tur planlamanızı sağlayacak. Şimdi gelin bu yıl için belki de planlarınıza yön verecek olan en güzel 7 yapıyı ve bulundukları şehirleri inceleyelim.

Yasak Şehir Tapınağı, Pekin Çin

Pekin Çin UNESCO Dünya Tarih Mirası listesinde yer alan yapıları ile ünlüdür. Çin Hanedan Sarayı olarak kullanılan ve 8707 odası bulunan Yasak Şehir Tapınağı, 15. yüzyılda dev bir alan üzerine yapılmış. Bugün en çok ziyaret edilen noktaların başında gelmektedir.

Empire State Binası, New York Amerika

1932 yılında yapımı tamamlanan 102 katlı Empire State Binası, modern yapısı ile dikkat çekmektedir. Bir zamanlar ekonomik kriz sebebi ile dareleri ve katları boş kalsa da seyir noktası olarak kullanılmış ve para kazanmaya devam etmiştir. Yaklaşık 55.000 ton çelik kullanılarak yapılan Empire State Binası, New York’un en yüksek binasıdır.Casa Mila, Barselona İspanya

1906 – 1910 yılları arasında ünlü mimar Antoni Gaudi tarafından tasarlanan ve yapılan Casa Mila, mimarlar tarafından dünyadaki en güzel yapılar arasında gösteriliyor.

Hubertus House, Amsterdam Hollanda

1959 yılında bekar anneler ve çocukları için inşa edilmiş olan Hubertus House, Hollanda mimarisinin en temel örneklerindendir. Yapılış amacı oldukça kutsaldır.

Casa Malaparte, Capri İtalya

İtalya‘nın Capri Adası‘nda yazar Curzio Malaparte için 1938 – 1940 arasında inşa edilmiş Casa Malaparte, görkemli bir malikanedir. Kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

TWA Flight Center New York

TWA Uçuş Merkezi 1962 yılında John F. Kennedy Havalimanında açılmış. Uçuş merkezi, “jet çağının büyük merkezi” olarak adlandırılmış. Açıldıktan 50 yıl sonra bile hala geleceğin yapısı olarak bakılması da ne kadar farklı olduğunu gösteriyor.
Sheats Goldstein Residence Los-Angeles

1963 yılında doğal mimari ile yapılmış olan Sheats Goldstein Rezidansı, Sheats çifti ve üç çocukları için yapılmış. “Charlie’nin Melekleri” filminde set olarak kullanılan yapı Rihanna‘nın 27. doğum günü kutlamasına da ev sahipliği yapmış.

Related posts

Nisan Ayında Gezilecek En Güzel 5 Yer

Duygu Tunçer

Prag Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Bu yaz tatil için nereye gitsek?

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.