Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Dünyanın En Güzel Metropolleri

Gitmek istediğiniz ülkelerin en güzel şehirlerini gezip görmek hatta metropolleri yakından tanımak için size birkaç tavsiyem olacak. Dünyanın en meşhur ülkelerinin metropolleri bu yazımda var. Seyehat süresinden, gezilecek yerlere kadar metropollerin en önemli noktalarını bulabilirsiniz.

Hong Kong

Çin’e bağlı ancak özerk bir yönetim bölgesi olan Hong Kong, önemli bir finans merkezi ve liman kentidir. 3 günlük bir tur planı ile bu güzel yeri gezip görebilir ve tanıyabilirsiniz. Ayrıca Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır. Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler listesi burada!Hong Kong görülecek yerler arasında Victoria Peak’ten şehir manzarasını, Lantau Adası ve Big Buddha Heykeli, Man Mo Tapınağı, Avenue of Stars (Yıldızlar Caddesi), Temple Street’deki gece pazarı arasındadır.

Singapur

Singapur Botanic Gardens, Tiong Bahru Bölgesi, Haaji Lane Bölgesi, Singapore Flyer, Haw Par Villa Parkı, alışveriş merkezleri ile dolu Orchard Caddesi, The Marina Bay Sands Sky Park, Clark Quay Rıhtımı, The Universal Studios Singapur, GardensByThe Bay, Chinatown, Sentosa Adası ve Little India gezilecek yerler arasındadır ve tam bir liman kenti olan Singapur’da 3 günde her yeri gezebilirsiniz.

Kuala Lumpur

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur aşırı nemli iklimi, yağmurları ile ünlüdür. 4mevsimde hava sıcaklığı 30-35 derecedir.2-3 günde Kuala Lumpur’u gezebilirsiniz. Türk vatandaşlarına vize uygulayan Kuala Lumpur’da gezilecek yerler arasında; Petronas Towers, Kuala Lumpur Butterfly Park (ülkede 2000’ün üzerinde farklı türde kelebek var), Pasar Seni, Batu Caves, Thean Hou Tapınağı, Kuala Lumpur Kuş Parkı, Sri Mahamariamman Tapınağı, KLCC Park, Hutong, Chinatown ve NasiKandar bulunmaktadır.

Tokyo

3 günde gezebileceğiniz ve çok eğlenebileceğiniz bir şehirdir, Tokyo. Mart ve Nisan aylarındaki dünyaca ünlü kiraz çiçeği festivallerine katılmanızı tavsiye ederim. 3 aya kadar turistik ziyaretlerde Türk vatandaşlarına vize uygulanmayan Tokyo’da; İmparatorluk Sarayı ve Doğu Bahçeleri, Ryogoku Kokugikan Sumo Merkezi, Shibuya Bölgesi, Sensoji Budist Tapınağı, Tsukiji Balık Pazarı, Tokyo Skytree Kulesi, Tokyo Disneyland, Kabukicho Bölgesi, Ginza Bölgesi görmeniz gereken yerler arasındadır.

Cape Town

Cape Town listedeki diğer metropollerden oldukça farklıdır. Doğal güzellikleri ile dikkat çeker. Dağ tepe demeden yürüyüş yapabilir, bence ortalama 5 gün Cape Town’da kalabilirsiniz.
Güney Afrika’nın en güzel şehri olan Cape Town’da Robben Adası, Table Dağı Ulusal Parkı, Lion’sHead, Long Street, TheHeart of Cape Town Müzesi, District Six Museum, Clifton Plajı, Bloubergstrand Plajı, Muizenberg Plajı, Canal Walk’da alış veriş, Greenmarket Square’da alışveriş ve Kirstenboch Ulusal Botanik Parkı sizi bekliyor.

New York

New York kesinlikle dünyanın en özel metropollerinden. Burayı gezmek için size zaman veremiyorum. Çünkü 1 hafta diye gider 1 ay kalmak isteyebilirsiniz. Vize zorunluluğu vardır. New York gibi harika bir şehirde gezmeniz ve görüp tanımanız gereken en özel yerler arasında; Times Meydanı, Ellis Adası ve Özgürlük Heykeli, Hyde Park, Central Park, Chinatown, Empire State Binası, St. Patrick Katedrali, 5.Cadde, Madame Tussauds Müzesi, New York Limanı, St. John the Divine Katedrali, Washington Square Park, Booklyn Müzesi ve Brooklyn Botanik Bahçeleri, Metropolitan Sanat Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi bulunmaktadır.

Related posts

Foça’da harika bir hafta sonu!

Duygu Tunçer

Kavala Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Varna Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.