Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Dünyanın En Ucuz 9 Ülkesi

Gidip görmek istediğiniz ve keyifle gezmek istediğiniz ülkeler arasına birde bütçe açısından en ucuz olanları eklemek ister misiniz? İşte bunun için araştırdım. Ortalama aylık 1000 dolardan daha ucuza yaşanabilecek 9 ülke burada.

Aslında her ülke kendi başına farklı bir hayat tarzı sunuyor. Nereden bakarsanız bakın hepsi farklı heyecanlar uyandırıyor. Ama doğal olarak tanımak ve gidip görmeden karar vermek biraz zor. Farklı kültür, farklı standartlar ve tabi ki farklı insanlar tanımak için kendinize bir şans verin ve bu ülkelere bir göz atın.

Ermenistan

İran, Türkiye, Gürcistan arasında bulunan bu küçük ülkede en önemli yaşam detayı milli parklar. İngilizcenin yaygın olarak konuşulduğu,  opera bileti ise 6 Dolar, bira 1.5 Dolar. Ülkede yılın neredeyse 300 günü güneş ve tatil için harika bir yer.Bolivya

Geceliği 5 Dolar’a kalacak yer bulmak hiç zor olmayan ülke. Ucuz olmasına ucuz ama 160 Dolar vize ücreti var. Kinoa ve kahve ülkede en meşhur şeyler. La Paz ile dünyanın en yüksek başkentine sahip. Doğa yürüyüşü, dağ tırmanışı yapabileceğiniz ve gece hayatının çok hareketli olduğu bir yer. Peru ve Şili ile komşudur.

Fiji

Karayiplere benzeyen Pasifik Okyanusu’nda bulunan Fiji, 10 saatlik bir uçuş sonunda gidebileceğiniz yerdir. 20 Dolara lüks sayılabilecek otellerde konaklayabilir ve eğlenceleri gece hayatının keyfini çıkarabilirsiniz. 325 adası olan ülkenin sadece 100 adasında yaşanılabilir olduğunu da bilmelisiniz.

 

Grenada

Müzik ve dansa doyacağınız ülkedir burası. Sahillerinin güzelliği ve doğasının ne kadar harika olduğunu siz de gidip görmelisiniz. Mesela taksiye 20 dolar verin, sizi istediğiniz yere götürsün! Burada hayat gerçekten çok ucuz.

Laos

Vietnam Savaşı sırasında büyük hasar görse de insanları sıcakkanlı olan ülkedir. Ülkenin geneli Budist’tir. Sebze ağırlıklı bir mutfağı vardır ve oldukça lezzetlidir.  Tarihi ve mimari açıdan önemli yerleri gezebilir, güzel yürüyüşler yapabilirsiniz. En fazla 10 dolara muhteşem bir masaj yaptırabilir ve hatta 15 dolara muhteşem bir el yapımı sörf tahtası alabilirsiniz.

Karadağ

Başkenti Podgorica ile en çok ziyaret edilen yerdir. Etnik hayatı ile bilinir ve nehir kenarında farklı pek çok şey dikkatinizi çekebilir. O kadar ucuzdur ki, 2 saatlik köyleri gezebileceğiniz otobüsün fiyatı sadece 7 dolar.

Nepal

UNESCO Dünya Tarih Mirası listesinde bulunan Katmandu şehri ile ünlü ülkedir. Nepal’e gelmişken tabi ki Himalayalar’ı görmeniz gerekir. Nepal’de dağ tırmanışı, doğa yürüyüşü, tarihi, dini ve mimari yerleri de gezmelisiniz.Nikaragua

Amerika’nın en fakir ülkelerindendir. Aylık 500 doların varsa burada kral gibi yaşarsın. Yağmur ormanları, görebileceğiniz birçok kuş ve canlı türleri, casinoları ve gece hayatı ile ünlüdür. Kosta Rica ile rakip görülen Nikaragua belki de sizin de tatil rotanızda olmalı.

Zimbabwe

Afrika’nın en meşhur noktası olan Zimbabwe, her geçen gün iş dünyasında adından daha da çok bahsettirmektedir. New Orleans kadar olan Zimbabwe, oldukça uygun fiyatlı bir ülkedir. 1905 yılından kalma Viktoria Şelaleleri Köprüsü’nde kesinlikle fotoğraf çekmelisiniz.

Related posts

Kaş’ta Kalınacak En Güzel Yer

Duygu Tunçer

Bangkok Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kos Adası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.