Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Dünyanın en yüksek binası nerede?

İnsanlar gezip görmek istedikleri yerler öncelikle dikkatlerini çeken şeyleri merak ederek oraya gitmeye karar verirlermiş. Siz de böyle düşünüyorsanız, belki de dikkatinizi çekecek bir ipucu vermiş olurum size.
Kimi zaman gösterişi ile kimi zaman en keyifli eğlence noktaları ile ya da kimi zaman sadece doğal güzellikleri ile dikkat çeken en güzel noktaları yakalamak için seçimlerinizi yapabileceğiniz bir yer tavsiye edeceğim. Hem de dünyanın en yüksek binası burada!

Dünyanın En Yüksek Binası Burj Khalifa

Birleşik Arap Emirliklerinin en güzel şehri olan Dubai, lükse düşkünlüğü, birbirinden gösterişli binaları ve tabi ki dudak uçuklatan gösterişi işle herkes tarafından merak edilenler arasında üst sıralardadır. 2004 yılında inşasına başlanan ve 2010 yılında açılan Burj Khalifa, Dubai’nin simgesi haline geldi. Zaten nasıl gelmez giye sormayın çünkü 160 katı ve 828 metrelik yüksekliği ile Dubai’de en çok ziyaret edilen yerlerin başında geliyor.

Yapı teknolojilerinde son noktaya gelen bir yerde bulacaksınız kendinizi. Burj Khalifa’nın 124. katında At The TOP, 148. katında ise At The TOP SKY adında 2 ayrı seyir terası var. Ayrıca 122. katta dünyanın en yüksek restoranı, 144. katta dünyanın en yüksek gece kulübü ve 158. katta dünyanın en yüksekte yer alan camisi yer alıyor.

At The TOP terası 14.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Fiyatı 160 TL (200 AED). Bu saatler dışında gelirseniz ise 100 TL (125 AED).

  1. katta yer alan 555 metre yükseklikteki “At The TOP SKY” terası ise 17.00’ye kadar yetişkinler için 400 TL (500 AED). Saat 18.00’dan sonra ise 280 TL (350 AED).

Alın size Dubai’ye gitmek için güzle bir sebep. Ayrıca Dubai’de gezilecek yerler listesi yapmak isterseniz bir önceki Dubai Gezilecek Yerler yazımı okumanızı tavsiye ederim.
Related posts

Denizi En Güzel 10 Yer

Duygu Tunçer

Türkiye Gezilecek Yerler 4

Duygu Tunçer

Pazar günü ne yapmalı?

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.