Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

En Eğlenceli Tatil

Bilemedim başlık doğru mu yanlış mı? Ancak bildiğim tek bir şey var, yaşadığım 3 gün belki de son dönemin en eğlenceli 3 günü geçirdim. Belki de pek çoğumuzun ihtiyacı olan en güzel şey budur!
Bazen lazım böyle kaçamaklar. İster yalnız, isterseniz sevdiğiniz insanla. Biz Kaş’a gitmeyi tercih ettik. Daha öncede size yazmıştım. Ama şuan bundan bahsetmeyeceğim. Tamamen eğlenceli bir tatil için ihtiyacınız olan detaylarda bahsedeceğim.

Bütçe

Öncelikle tatil için ayırdığınız bütçeyi ya da ayırabileceğiniz aydan aya ödeyebileceğiniz bütçeyi belirleyin. Bu size tatil için en önemli detayları verecektir. Sonuçta paranız olsun ya da olmasın. Aylı bütçenizi yaparken özellikle bu dönem için bir şeyler düşünmüş olabilirsiniz.

Şehir Seçimi

Gideceğiniz şehri seçmek ve kalmak istediğiniz beldeyi belirlemek en zor olanı olabilir. Kimi lüks tatil sever; Bodrum’da çeşme’de en lüks otellerden birinde konaklamak ister. Kimi sessiz sakin canı isteyince eğlenebileceği harika bir tatil planlamak ister. Bungalowlarda kalır. Canı istediğinde yemek yer, gece hayatını hareketlendirir. Ama canı istediğinde! En önemli nokta bu. Çünkü bu yıl fark ettim ki; kendimizi tatil diye kapattığımız 5 yıldızlı lüks otellerde her şey koştur koştur gidiyor. Aman yemek saati, aman büfe açıldı mı, hadi çocuğum dondurma saati diye diye bütün tatili yiyoruz. Amaç bu olmamalı.

İstediğin zaman uyanmalı, istediğin zaman kahvaltı yapmalı, istediğin zaman plaja inmeli, istediğin zaman atıştırıp, akşam yemeğini istersen gece 22.00’da en taze hali ile yemelisin. Bence bunu bir düşünün!

Konaklama Seçimi

Kalmak istediğiniz yeri apart, otel ya da kiralık evi kesinlikle iyi seçmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tatil tarzınıza göre bir seçim yapmak. Yani yukarda saydıklarıma uygun olarak bir yer seçmek isterseniz tabi ki 5 yıldızlı bir otelde her şey dahil bir tatil satın almamalısınız. İsterseniz bir apart seçebilir ya da oda kahvaltı dahil bir otel tercih edebilirsiniz.
Gezeceğiniz Noktaları Araştırın

Gittiğiniz yer hakkında önceden bir araştırma yapmalısınız. Yörenin en güzel yerlerini, tarihi mekanlarını, plajlarını, müzelerini, gece hayatının en hareketli olduğu noktaları, yemek yiyebileceğiniz yerleri araştırırsanız, her gün daha güzel noktaları keşfedebilirsiniz.

Turkey – Mediterranean Coast – Antalya Region – Kas – Kaputas Beach

Genelde soruyor arkadaşlarımız; bu yıl yine nerelere gideceksiniz. Aslını isterseniz her zaman olduğu gibi yine canımız istersen kaçıyoruz. Gönül ister ki 3 ay tatil yapalım. Ama sıcağı sevmeyen ben için Şeker Bayramındaki 3 günlük Kaş tatili hem sıcaklar bastırmadan geçti hem de oldukça rahattı. İşte böyle seçimler yapmak gerekir.

Önce ne istediğinizi bilmelisiniz. Ona göre doğru tercihleri yapmalısınız. Sonra bir bakmışsınız ki istediğiniz yerdesiniz.

Related posts

Miami Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kuşadası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Sofya Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.