Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

En Güzel Alanya Plajları

Antalya’nın en çok sevilen ve yerli – yabancı pek çok insanın ziyaret ettiği Alanya, cennet gibi plajları ile gerçekten güzle bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Alanya plajları, Alanya otelleri, Alanya gezilecek yerleri ve Alanya gece hayatı ile sizi en iyi şekilde konuk edecektir. Aslında Alanya’ya gitmeden önce gezilecek yerleri araştırmalı, hani plajlara gideceğinize karar vermeli ve günlük planlarınızı kolaylıkla yapmalısınız. Bunun için oldukça önemli olan Alanya otelleri arasından da en güzle olanları seçmelisiniz.
Kleopatra Plajı

Alanya plajları sıralamasında ilk sırada yer alan Kleopatra Plajı, M.Ö.69 -M.Ö.30 yılları arasında yaşamış Antik Mısır’ın son kraliçesi Kleopatra’dan almıştır adını. 2 kilometrelik uzunluğa sahip olan Kleopatra Plajı, mavi bayraklı bir plajdır.

Portakal Plajı

1 kilometre uzunluğundaki Portakal Plajı, mavi bayraklı plajlardandır. Dim Çayı’nın denize döküldüğü yerde biten Portakal Plajı, masmavi denizi ile görenleri kendine hayran bırakır.

Damlataş Plajı

Yılın her mevsimi pek çok yerli ve yabancı turist konuk eden Damlataş Plajı, Damlataş Mağarası’nın hemen önündedir. Tabi ki mavi bayraklı bir plajdır. Alanya denilince akıllara ilk gelen plajlardandır.

İncekum Plajı

Alanya’ya 25 kilometre mesafede yer alan İncekum Plajı, 5 metre sonra yavaş yavaş derinleşen denizi ile en çok tercih edilenler arasındadır. Altın sarısı kumlarında siz de deniz, kum ve güneş keyfi yapmalısınız. Alanya Gezilecek Yerler Listesi için TIKLAYIN.
Ulaş Plajı

Alanya’ya 5 kilometre mesafede yer alan Ulaş Plajı, piknik alanı ile de meşhurdur. Denizi ve plajı kumdur. Özellikle tekne gezisine çıkanların uğrak noktasıdır.

Mahmutlar Plajı

Plaj ve deniz yer yer kum kayası olan Mahmutlar plajı, Alanya’nın beldesi olan Mahmutlar’da yer almaktadır. Alanya merkeze göre oldukça sakindir.

Fuğla Plajı

Alanya’ya 20 kilometre mesafede yer alan Fuğla Plajı, oldukça güzel bir koyda yer almaktadır. Teknelerin oldukça sık uğradığı noktadır.

Demirtaş Plajı

Oldukça uzun plajı ile en güzel noktaların başında gelen Demirtaş Plajı, doğal bir plajdır. Plajda büfeler falan yer almaktadır.

Related posts

Atina Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Miami Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Bu Yaz Kıbrıs’a Gitmek İçin 5 Neden

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.