Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

En ilginç ülke sınırları

Gidip görmek istediğiniz ülkeleri yakından tanımak, en farklı özelliklerini öğrenmek ve özellikle yerinde görmek isterseniz seçimlerinizi o ülkeye gitmeden yapmalısınız. Sizi bekleyen birbirinden farklı özellikler ülkelerin en güzel tarafları sizde hayranlık oluşturabilir.
Amerika Birleşik Devletleri – Meksika Sınırı

Dünya üzerindeki belki de en ilginç sınırların başında geliyor. Çünkü Meksikalılar, Amerikalılar ile karşılıklı voleybol oynayabiliyor. Amerika Birleşik Devletler, Meksika Sınırı arasında adeta bir voleybol filesi var.

Haiti – Dominik Cumhuriyeti Sınırı

Haiti ve Dominik Cumhuriyeti Sınırı kesinlikle doğa kanunlara göre ayrılmıştır. Bir kısım bozkırken diğer taraf olabildiğince yeşil ve bu çizgi sınırı oluşturmuş.

Amerika Birleşik Devletleri – Kanada Sınırı

Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada Sınırı dünyanın en uzun sınırıdır. Zafer Takı’da bunun bir göstergesidir.

İspanya – Fas Sınırı

İspanya ve Fas arasında yer alan sınırın geçtiği Ceuta şehrinde olası bir ihlale karşı 3 metre yüksekliğinde bir sınır inşa edilmiş.

Hollanda – Belçika Sınırı

Hollanda‘da bulunan küçük bir kasaba olan Baarle Nassau’da lkeler arasında evleri de kapsayan karışık sınır çizgileri var. Evleri ikiye böler, bahçeleri ikiye böler yani kesinlikle gezilip görülmesi gereken bir yer.

Nepal – Çin Sınırı (Everest Dağı)

Nepal ve Çin arasında bulunan Everest, dünyadaki en yüksek dağ ve aynı zamanda Nepal – Çin Sınırı sınırıdır. Aynı zamanda dünyanın en yüksek sınır noktası olarak kabul edilir.

Azerbaycan – Ermenistan sınırı

Yönetim ve ülke sınırının farklılık gösterdiği ülkelerdir. Nahçıvan‘ın büyük bir kısmı Ermenistan‘dadır ancak yönetim Azerbaycan‘a aittir. İki ülke ile ilgili en ilginç gerçeklik budur.
Related posts

Bodrum Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

2018’de 116 Gün Tatil Var!

Duygu Tunçer

Bursada gezilecek yerler listesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.