Eskişehir Gezilecek Yerler Listesi

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Eskişehir Gezilecek Yerler Listesi

Yazar Duygu Tunçer   /     15 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , , ,

Tarihin en güzel taraflarını yaşayabileceğiniz, size eğlenceli bir şehir turu sunacak olan şehirdir Eskişehir! Eskişehir gezilecek yerler listesi yapmak ve bunu yola çıkmadan hazırlayarak keyfini çıkaracağınız bir tur planı için doğru yerdesiniz.

Bir şehrin en güzel taraflarını tanımak, geçmişten günümüze gelen en farklı özelliklerini görmek ve tabi ki eğlenceli tarafları, yöresel tatları ve daha fazlasını öğrenmek için araştırma yapmak gerekir. O zaman gelin hep beraber Eskişehir’de gezilecek yerleri inceleyelim.

ikieylul2

İki Eylül Caddesi

Şehrin en uğrak caddesidir. Tüm ulaşımın sağlandığı nokta olma özelliğini taşımaktadır. İki Eylül Caddesi araç trafiğine kapalı olan sadece iki önemli ve sürekli aktif olan tramvay hattının geçtiği noktadır.

sazovaparki

Sazova Parkı

Eğlence, bilim, sanat, hayvanlarla doğal yaşam ve tabi ki masallar diyarına bir giriş yapmak isterseniz seçimlerinizi hemen yapmalısınız. Sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde farklı bir deneyim olacağı kesin.

porsuk2

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi

Sakarya Irmağı’nın en uzun kolu olan Porsuk Çayı bu güzel şehrin içinden geçtiği için Eskişehir’i küçük Venedik yapan en güzel taraflarından birini tanımış olacaksınız. Porsuk Çayı çevresinde kalan alan Adalar olarak adlandırılır.

odunpazari1

Odunpazarı

Eskişehir’in eski evleri, eski ve yeni şehir merkezi, tarihi noktaları, seyir tepeleri ve tema parkını gedikten sonra ne kadar farklı olduğunu anlayacaksınız. Odunpazarı da işte böyle tarihi evleri ile size en keyifli noktaları sunacak olan yerdir.

genlikhaller

Haller Gençlik Merkezi

Şehrin genç kalbinin attığı yerdir. Ulaşımın kolay olduğu, üniversite öğrencilerinin burayı tercih ettiği ve tabi ki bir zamanlar sebze meyve hali olan sonradan restore edilen bu güzel noktayı siz de keşfetmelisiniz.

balmumu-muzesi-ataturk

Eskişehir Balmumu Müzesi

Farklı duygular yaşayabileceğiniz, gerçek mi acaba deyip fotoğraf çektirmeden duramayacağınız Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesini kesinlikle gezmelisiniz.

11

Şelale Park

Bu güzel şehri en tepeden görmek, tüm şehre hakim olmak ve hayalini kurduğunuz güzel bir noktada kendinizi bulmak için Eskişehir Şelale Park’a gelmelisiniz.

atlihan

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Odunpazarı Bölgesi’nde yer alan Atlıhan El Sanatları Çarşısı geçmişten günümüze gelen en farklı sanat çalışmalarının hala devam ettirildiği noktadır.

kentpark2

Kentpark

Evet, Eskişehir’de deniz var! Şehrin yüzünü farklılaştıran, tam anlamı ile yeni bir soluk katan noktadır Kentpark! Gelin görün plajının ve denizinin keyfini çıkarın!

İşte Eskişehir bu derece farklı bir belediyecilik anlayışı ve tabi ki şehrin daha da güzelleştirilmesi için çalışan sorumluluk sahibi insanların yönetiminde. Gerçekten gurur duydum ve bir şehrin ne kadar canlı ne kadar keyifli olabileceğini gezince gördüm.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*