Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Eskişehir’i ne zaman gezmelisiniz?

Gençlik şehri Eskişehir. Okul şehri Eskişehir. Küçük Venedik Eskişehir yani gezilip, görülecek en güzel yerleri ile farklı bir şehirdir Eskişehir.
Eğlenceli gece hayatı ile en çok tercih edilen şehirlerin başında gelen Eskişehir, belediyecilik anlamında en iyi hizmeti sunan şehirler arasındadır. Eskişehir’e gittiğim zaman gördüm ki aslında bir turistlik olan yeni bölge var birde eski olan şehir.

Hızlı tren ile ulaşımın sağlandığı, parkları ile hem küçük hem de büyüklerin dikkatini çekmeyi başaran, gezilecek yerleri ile önceden araştırılması gereken ve çok daha fazlasını gördüğünüz zaman hayran kalabileceğiniz ve kesinlikle çi’börek yemeden dönmemeniz gereken güzel şehirdir.

Peki, Eskişehir’e ne zaman gitmeli?

Öncelikle hangi mevsimi daha çok sevdiğinize bağlı. Mesela yazın giderseniz çok çok sıcak olacaktır. Ama yapay plajlarında denize girme keyfini yaşayabilirsiniz. İlkbahar ya da sonbahar ayları en güzel aylardır. Hem hava gezilebilecek durumda olur sizi bunaltmaz, hem de doğanın en güzel tonlarını burada görebilirsiniz.

Kış aylarına gelelim. Kışın doğal olarak soğuk oluyor. Ancak kar yağınca inanılmaz güzel manzaraları da izleyebiliyorsunuz. Porsuk nehrinin en güzel fotoğraflarını çekmeniz mümkün. Tamamen sevdiğiniz mevsime göre tur planı yapabileceğinizi bilmelisiniz. Yoksa Eskişehir zaten her mevsim güzel. Üstelik çocuklarınız ile gelip Sazova Parkında harika bir gün geçirebilirsiniz.
Eskişehir hakkında merak ettiğiniz her şeyi bir önceki Eskişehir yazım olan Eskişehir Gezilecek Yerler de bulmanız mümkün. Bu arada isterseniz turunuzu günü birlik planlayabilirsiniz ya da bir hafta sonu planı yapabilirsiniz.

Related posts

Dubai Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Selanik’te tadına bakmanız gereken 7 lezzet

Duygu Tunçer

Girit Adası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.