Gezilecek Yerler
Ankara'da Gezilecek Yerler

Etnografya Müzesi

Ankara gezilecek yerler listesini yapmaya devam ediyoruz. Tarihi yapıları ile ünlü olduğu kadar tarihe ışık tutan müzeleri ile de güzel şehirdir Ankara. Ankara’yı sevmek için bence bir sebebe gerek yok çünkü Ankara’ya geldiğiniz zaman zaten anlayacaksınız ki burası güzel şehir!

Etnografya Müzesi Ankara’nın en önemli yapılarındandır. Türk sanatının Selçuklu devrinden günümüze kadar gelen objelerinin yer aldığı müzeyi görmenizi tavsiye ederim. Genellikle ilkokul ve ortaokul yıllarında düzenlenen geziler ile öğrencilere tanıtıldığını biliyoruz. Hepimiz bu yıllarda pek çok müze geziyoruz ancak daha sonra nedense uğramıyoruz bile. Bunun için Ankara’da gezilecek yerler arasına müzeleri de eklemenizi tavsiye ederim.

Türk çini ve porselenleri, giysiler, ayakkabılar, halı ve kilimler, ok, yay, çakmaklı tabanca gibi Anadolu’ya ait araç gereçleri görüp tanıyabileceğiniz güzel detaylar sizi bekliyor.

Etnografya Müzesi ile güzel bir hafta sonu geçirmek için ve çevresini de gezmek için planlarınızı hemen yapmalısınız. Çünkü Ankara’yı gezmek için sadece 1 gün size yetmeyebilir.

Related posts

Ankara Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Safranbolu

Duygu Tunçer

Ankara’ya yakın gezilecek yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.